Górczyński/Mazur/Chołoniewski

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Alchemia, Kraków
Data: 
03.10.2016
Godzina: 
20:00

Górczyński/Mazur/Chołoniewski to zespół złożony z jednych z najbardziej doświadczonych improwizatorów w Polsce, zajmujących się swobodnym, spontanicznym i kolektywnym tworzeniem muzyki od ponad 15 lat. 3-go października wystąpią w krakowskim klubie Alchemia.

Można śmiało powiedzieć, iż wszyscy muzycy w zespole należą do pionierów współczesnej, nie jazzowej improwizacji w Polsce. Wszyscy mają olbrzymie doświadczenie w różnych gatunkach muzycznych, od etno, przez rock po muzykę współczesną.
Duże doświadczenie w praktyce spontanicznej improwizacji, czyni z  koncertów tria wydarzenia nieprzewidywalne i niepowtarzalne. Warto zaznaczyć, iż zespół nie przeprowadza żadnych prób, muzycy spotykają się tylko na scenie grając koncerty.
Niezaprzeczalnym walorem swobodnej, kolektywnej improwizacji jest to, że w ramach tej metody twórczej powstają  dźwiękowe konfiguracje i zdarzenia nieoczekiwane. Potencjał zawarty w spotkaniu ludzi, którzy są otwarci, gotowi do współdziałania i przygotowani na nieprzygotowane, jest ogromny. Wyzwolenie twórczej energii które może w takim momencie nastąpić, może przybrać najbardziej osobliwe formy, których wcześniej nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić.
Coś nieoczekiwanego, niezaplanowanego, jak można powiedzieć, coś „czego by człowiek nie wymyślił”.

CO? - Górczyński/Mazur/Chołoniewski
KTO? - Michał Górczyński, Rafał Mazu, Tomek Chołoniewski
GDZIE? - Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? - 03/10/2016, 20:00
BILETY? - 20 zł