Free The Dance

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Alchemia, Kraków
Data: 
18.06.2015
Godzina: 
20:00

FREE THE DANCE to cykliczne wydarzenie muzyki i tańca improwizowanego, które łączy środowisko muzyczne i taneczne, poszukując nowych form improwizacji. Jest to niezależna inicjatywa artystyczna Małgorzaty Haduch i kontynuacja działalności Unfinished Company, grupy założonej przez Haduch w Amsterdamie w 2006 roku. Gwiazdą spotkanie 18-go czerwca, w krakowskiej Alchemii będzie grupa HELP ME TO CRASH.

Po raz pierwszy w 2015 roku odbędzie się wieczór improwizowanej muzyki i tańca współczesnego z cyklu Free The Dance , który od 2012 roku kuratoruje choreografka i tancerka Malgorzata Haduch. Wieczór zapełni kilka występów międzynarodowych i krakowskich artystów. Usłyszymy długo oczekiwany duet na dwie perkusje w wykonaniu Onno Govaert z holenderskiego zespołu Cactus Truck wspólnie ze znanym polskiej publiczności muzykiem Tomkiem Chołoniewskim. Wiktor Krzak, krakowski fagocista, zagra w duecie ze znakomitą tancerką Marią Mavridou. Będzie to ich kolejny wspólny występ w Krakowie - ich zaskakujący duet za każdym razem fascynuje publiczność. Niespodzianką wieczoru będzie występ Moniki Kiwak, krakowskiej tancerki, która zagra w duecie z Arvindem.
Na koniec, po raz trzeci w Krakowie zagra zespół Help Me To Crash, w składzie Arvind Ganga, Onno Goavert, Maria Mavridou i Małgorzata Haduch. Ich krakowski występ odbywa się przy okazji zaproszenia na Festiwal Art of Improvisation we Wrocławiu. 

CO? – Free The Dance
KTO? –  HELP ME TO CRASH: Arvind Ganga, Onno Goavert, Maria Mavridou, Małgorzata Haduch/ Tomek Chołoniewski, Wiktor Krzak, Dominika Knapik
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 18/06/2015, 20:00
BILETY? – 20 zł