Franciszek Pospieszalski Sextet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Alchemia, Kraków
Data: 
02.10.2019
Godzina: 
20:00

Franciszek Pospieszalski Sextet wystąpi 2 października, w krakowskim klubie Alchemia.

Franciszek Pospieszalski Sextet to mieszanka polskich muzyków młodego pokolenia, którzy w poszukiwaniu nowych inspiracji, oraz w celu poszerzania horyzontów sztuki wyjechali na studia do Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

Skład zespołu jest niekonwencjonalny, a inspiracje sięgają od muzyki klasycznej poprzez muzykę rockową, jazz i muzykę improwizowaną. Franciszek Pospieszalski pozwolił w swoich kompozycjach zawrzeć polską duszę, niecierpliwą ciekawość świata oraz bezkompromisowość, w niełatwych czasem „kontrowersyjnych” brzmieniach sześcioosobowego składu.
Można powiedzieć że zespół jest złożony z dwóch trio dając tym samym drapieżne brzmienie poprzez dwa zestawy perkusyjne, dwa saksofony, nord electric piano i kontrabas.

Koncert promuje debiutancką płytę sekstetu pt.: "1st Level". Album złożony jest z autorskich kompozycji z pogranicza jazzu, improwizacji oraz klasycznej muzyki współczesnej, pojawią się również nowe kompozycje nie ujęte jeszcze na żadnym albumie.

CO? – Franciszek Pospieszalski Sextet
KTO? – Marek Pospieszalsk, Jędrzej Łagodziński, Grzegorz Tarwid, Szymon Pimpon Gąsiorek, Albert Karch, Franciszek Pospieszalski
GDZIE? – Klub ALchemia, Kraków
KIEDY? – 02/10/2019; 20:45
BILETY? – 20 zł/ 40 zł