An Evening with Pat Metheny

Zdjęcie: 
Miejsce: 
NOSPR, Katowice
Data: 
02.11.2017
Godzina: 
19:30

Pat Metheny wystąpi 2 listopada, w katowickim NOSPR.

Pat Metheny - legendarny gitarzysta, dwudziestokrotny zdobywca nagrody Grammy, artysta wyróżniony niedawno przez magazyn Downbeat, który umieścił go na swojej liście najbardziej zasłużonych muzyków jazzowych. Jest najmłodszym z wyróżnionych i jednym z zaledwie czterech gitarzystów. Podczas tournée wykona utwory z różnych okresów swojej kariery.

Po ogromnym sukcesie, jaki odniosły wyróżnione nagrodą Grammy płyty Unity Band i Unity Group, i licznych tournée odbytych potem, Metheny zawiesił na rok swoje podróże koncertowe w 2015 r. Stworzył w tym czasie, cieszące się uznaniem krytyków, wielkich rozmiarów dzieło Hommage dla Eberharda Webera i wykonywał je następnie w Europie, Japonii i Ameryce. Był również artystą-rezydentem na Detroit Jazz Festival, występując z własnymi zespołami, długoletnim współpracownikiem Garym Burtonem i w nowo utworzonym duecie z legendarnym kontrabasistą Milesa Davisa - Ronem Carterem.
W tym roku do Metheny’ego ponownie dołączy jego perkusista, Antonio Sanchez, który towarzyszy mu w różnych przedsięwzięciach artystycznych nieprzerwanie od 2000 r., a także Linda Oh, australijska kontrabasistka malezyjskiego pochodzenia, od kilku lat czynnie działająca na nowojorskiej scenie muzycznej, koncertująca z wieloma czołowymi wykonawcami ze Stanów Zjednoczonych. Ostatnim członkiem zespołu jest brytyjski pianista Gwilym Simcock, jeden z najciekawszych młodych pianistów, jacy od wielu lat pojawili się na brytyjskiej scenie muzycznej.

CO? – An Evening with Pat Metheny
KTO? – Pat Metheny, Antonio Sanchez, Linda Oh, Gwilym Simcock
GDZIE? – NOSPR, Katowice
KIEDY? – 02/11/2017, 19:30
BILETY? – 280 pln / 240 pln / 190 pln / 150 pln / 100 pln