Evan Ziporyn / Wacław Zimpel / Krzysztof Dys / Hubert Zemler

Zdjęcie: 
Miejsce: 
CK Zamek, Poznań
Data: 
27.09.2015
Godzina: 
21:00

Finałowy koncert tegorocznego Tzadik Poznań Festival to projekt specjalny. 27-go września na scenie CK Zamek w Poznaniu wystąpią Evan Ziporyn, Wacław Zimpel, Krzysztof Dys i Hubert Zemler. Usłyszymy zatem kwartet instrumentalistów, z których każdy legitymuje się pokaźnym dorobkiem.

Z pewnością najbardziej znany jest amerykański klarnecista Evan Ziporyn, załozyciel, zdaniem niektórych: najlepszego zespołu współczesnej muzyki klasycznej na świecie - Bang On a Can All Stars. Wacław Zimpel to z kolei czołowa postać polskiego kreatywnego jazzu, jeden z nielicznych współczesnych polskich muzyków mających silną pozycję na światowej scenie jazzowej.

Do tego Hubert Zemler i Krzysztof Dys, muzycy nieszablonowi, z sukcesem rozwijający kariery solowe. Po tym kwartecie nie sposób nie spodziewać się wyjątkowego koncertu. Muzyka zespołu jest w niezbyt wielkim stopniu improwizowana, jej brzmienie i kształt nie mają charakteru ad hoc na scenie stworzonej kreacji. Oryginalne kompozycje członków zespołu pomyślane zostały tak, aby dotknąć samego jej wnętrza, pomijając wszelkie nad- i do- powiedzenia. I właśnie to doświadczenie wydaje się być podstawą scenicznej kreacji kwartetu.
To wielokulturowy dialog artystów, będących ekspertami w pokonywaniu dystansu między kulturami, gatunkami muzycznymi i przekraczaniu własnego doświadczenia.

CO? – 8. Tzadik Poznań Festival - Fianł
KTO? – Evan Ziporyn, Wacław Zimpel, Krzysztof Dys, Hubert Zemler
GDZIE? - CK Zamek, Poznań
KIEDY? – 27/09/2015, 21:00
BILETY? – 50 zł