Eskaubei & Tomek Nowak Quartet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
MCK MAYDAY, Głogów
Data: 
05.09.2015
Godzina: 
20:00

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet rozpoczęli drugą część trasy koncertowej, promującej album „Będzie Dobrze”, który ukazał się wiosną b.r. nakładem wydawnictwa For Tune. Muzycy w przeciągu 3 miesięcy odwiedzą 12 polskich miast. 5-go września wystąpią w Młodzieżowym ośrodku Kultury MAYDAY, w Głogowie, w ramach festiwalu GlogOFF Street JAM.

Płyta „Będzie Dobrze”, to realizacja autorskiej koncepcji trębacza Tomka Nowaka, który zaprosił do współpracy topowych krakowskich muzyków, oraz rzeszowskiego rapera znanego z łączenia rapu z graniem na żywo. Zespół tworzy pięć odmiennych osobowości: dwie wielkie nadzieje polskiego jazzu – Kuba Płużek i Alan Wykpisz, charyzmatyczny i doświadczony Filip Mozul, zasłużony undergroundowy raper Eskaubei i czuwający nad wszystkim, ceniony sideman Tomek Nowak.

Doświadczenie wyniesione z wieloletniej współpracy z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną czy z muzykami zespołu Amy Winehouse pozwoliło Nowakowi na połączenie świata jazzu, hip hopu oraz czarnej groove-owej muzyki. Gatunki, które mają przecież ze sobą wiele wspólnego spotkały się na jednym albumie, na którym nie brakuje ani dojrzałego i przemyślanego rapu ani ciekawych wątków aranżacyjnych czy swobodnych improwizacji. Istotnym wsparciem okazał się Mr Krime – pionier polskiego dj-ingu, który okrasił scratchami i cutami 7 z 11 utworów na płycie. Gościnnie pojawiła się również znana łódzka raperka i wokalistka Lilu, a także jedna z najbarwniejszych postaci polskiej sceny muzycznej – Ten Typ Mes. Na płycie można usłyszeć również gitarowe solo Roberta Cichego.

CO? – GlogOFF Street JAM : Eskaubei & Tomek Nowak Quartet
KTO? – Tomek Nowak, Filip Mozul, Kuba Płużek, Alan Wykpisz, Bartłomiej „Eskaubei” Skubisz
GDZIE? – MCK MAYDAY, Głogów
KIEDY? – 05/09/2015, 20:00