Era Jazzu: Oregon

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note Jazz Club, Poznań
Data: 
18.10.2015
Godzina: 
20:00

Oregon to bodaj najstarszy zespół jazzowy, który bez specjalnych przerw i artystycznych zawirowań  nagrywa i koncertuje od blisko pół wieku. Charakterystyczna, subtelna muzyka kwartetu na wiele dekad zbliżyła entuzjastów  jazzowej tradycji  oraz charakterystycznego brzmienia zespołu. 18-go października wystąpią w poznańskim Blue Note Jazz Club, w ramach festiwalu Era Jazzu.

To ewenement formalny i stylistyczny w historii muzyki jazzowej, ale także doskonały dowód na wierność artystyczną projektu, znanego na całym  świecie jako Oregon. Najnowsze albumy kwartetu („In Stride”, „Prime”, „Family Tree”) niosą w sobie sporą dawkę eklektyki Oregonu. Są doskonałym przykładem dla amerykańskiej koncepcji nowoczesnego jazzu obudowanego romantyczną nutą i melodyką, dla której pomysły i artystyczne wyzwania muzyków kwartetu są najwspanialsza zabawą.

To „druga młodość” Oregonu, jak zgodnie określili nagranie krytycy i najwspanialszy aromat dzisiejszego, wielopłaszczyznowego jazzu, dla którego klasyka, muzyka etniczna, improwizacja oraz wrażliwość i emocja twórcza są  elementami najważniejszymi. Po 16 latach kwartet Oregon (z Paulem McCandlessem i Ralphem Townerem ) powraca do Poznania, na tę samą, klubową estradę Blue Note!

CO? – Era Jazzu: Oregon
KTO? – Ralph Towner, Paul McCandless, Mark Walker, Paulino Della Porta
GDZIE? – Blue Note Jazz Club, Poznań
KIEDY? – 18/10/2015, 20:00
BILETY? – 80 zł / 50 zł