Ecstatic Peace Library Love-In

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
02.07.2015
Godzina: 
20:30

W czwartek, 2-go lipca z okazji ‚Ecstatic Peace Library Love-In’ w Pardon, To Tu wystąpią ,pod hasłem ‚Poetry & Music’, m.in. Thurston Moore (Sonic Youth), Debbie Googe (My Bloody Valentine), James Sedwards (Nøught) oraz gość specjalny - DJ JoJo z Paryża.

Thurston Moore to artysta, bez którego amerykańska scena alternatywna byłaby nie tyle uboższa, co przede wszystkim brzmiała by zupełnie inaczej. Trudno ocenić jego wpływ na brzmienie dziesiątek zespołów i setek płyt, które ukazały się w ciągu ostatnich czterech dekad. W 1976 roku, osiemnastoletni wówczas Moore przeniósł się do Nowego Jorku, żeby zacząć grać punk. W 1981 razem z Kim Gordon powołał do życia jeden z najważniejszych rockowych zespołów w historii rocka – Sonic Youth.

Sonic Youth wydali 17 albumów studyjnych, a to jedynie część dyskografii samego Moore’a, który przez lata współpracował z R.E.M., Yoko Ono, Johnem Zornem, Glennem Brancą, black-metalową formacją Twilight i wieloma innymi. Wybrany przez Rolling Stone’a 34 najlepszym gitarzystą świata komponował muzykę do filmu, nagrywał albumy z muzyką eksperymentalną i improwizowaną.

Po zawieszeniu działalności Sonic Youth powołał do życia zespół Chelsea Light Moving (gitarzystka zespołu Samara Lubelski zagrała w Pardon, To Tu w 2014 roku) oraz wrócił do solowego projektu, muzycznie najbardziej zbliżonego do dokonań macierzystej formacji.

Deborah Ann "Debbie" Googe jest angielską basistką takich legendarnych zespołów rockowych alternatywnych jak My Bloody Valentine i Primal Scream. Przed dołączeniem do zespołu My Bloody Valentine, grała w zespole Bikini Mutants w swoim rodzinnym mieście Yeovil. Googe przeniosła się z Yeovil do Londynu, gdzie na początku 1985 roku jej była dziewczyna poleciła ją jako basistkę Kevinowi Shields i Colm Ó Cíosóig z My Bloody Valentine. Dołączyła do zespołu po przesłuchaniu w kwietniu, opuściła grupę 10 lat później.

Googe znana jest z jej ochrypłego stylu gry, szczególnie w działalności w MBV z którymi obecnie współpracuje na trasach koncertowych. W 1996 wraz z jej ówczesną dziewczyną Katharine Gifford stworzyła grupę Snowpony w którym wydały trzy albumy i cztery EPki . Od czasu do czasu gra na klawiszach w zespole Pimmel Anche oraz gra na perkusji i śpiewa w chórkach dla Rockhard. W 2014 roku Thurston Moore zaprosił ją do solowego projektu The Best Day gdzie działa obok Steve'a Shelley i James'a Sedwardsa.

James Sedwards to angielski gitarzysta, muzyk i kompozytor, pracuje głównie w rejonie alternatywnego rocka. Początkowo znany jako lider zespołu Nøught. Sedwards znany jest ze swoich wybitnych umiejętności gry na gitarze, został m.in. w 1998 roku wicemistrzem w konkursie Narodowy Gitarzysta Roku, który odbył się na Wembley. W wielu z jego projektów, gra dodatkowo na gitarze basowej. Odnotowano również, że grywał na gitarze za pomocą wiertarki.

CO? – Ecstatic Peace Library Love-In - Poetry & Music
KTO? – Thurston Moore, Debbie Gogge,  James Sedwards, Thurston Moore, Dj JoJo
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 02/07/2015, 20:30
BILETY? – 60 zł