DZIADY

Zdjęcie: 
Miejsce: 
ICE Kraków Congress Centre
Data: 
15.11.2016
Godzina: 
20:30

15-go listopada sala teatralna ICE Kraków stanie się scenerią niezwykłego spotkania dwóch muzycznych światów. W ramach projektu pn. DZIADY pianista i kompozytor Piotr Orzechowski ‘Pianohooligan’ zaprosił do współpracy międzynarodowy skład wielkich osobowości muzycznej elektroniki. Wraz ze swym High Definition Quartet spotka się na scenie z Williamem Basinskim, Christianem Fenneszem, Krzysztofem Knittlem i Robertem Richem. 

Projekt DZIADY zakłada połączenie akustycznej muzyki improwizowanej i współczesnej muzyki elektronicznej. Na zaproszenie Piotra Orzechowskiego - jednego z najbardziej rozchwytywanych pianistów młodego pokolenia - cenieni twórcy szeroko pojętego ambientu: William Basinski, Christian Fennesz, Krzysztof Knittel i Robert Rich, wraz z zespołem High Definition Quartet, podejmą się próby muzycznej interpretacji starosłowiańskiego obrzędu Dziadów, opisanego w II części dramatu Adama Mickiewicza.
Fabuła tekstu źródłowego oddana będzie w warstwie muzyki poprzez zestawienie przeciwstawnych sobie sfer: ludzkiej (improwizacja) i duchowej (elektroniczne sety). W rolę uczestników rytuału wcieli się jazzowy kwartet, a każdy z zaproszonych twórców w jedną ze zjaw. Projekt DZIADY w ujęciu Orzechowskiego to jednak nie tylko rozmowa dwóch światów, ale również próba oddania poprzez muzykę moralnego przekazu nauk głoszonych przez przybyszy z zaświatów.

CO? - Dziady
KTO? - Piotr Orzechowski, William Basinski, Christian Fennesz, Krzysztof Knittel, Robert Rich, High Definition Quartet
GDZIE? - ICE Kraków Congress Centre
KIEDY? - 15/11/2016, 20:30
BILETY? - 100 zł