Dominik Strycharski Solo

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
15.12.2015
Godzina: 
20:30

Dominik Strycharski z solowym koncertem wystąpi 15-go grudnia w Pardon, To Tu.

Dominik Strycharski nagrywa pierwszą płytę solo. Tym razem tylko flety, ze swoją akustyczną mocą bez żadnych elektronicznych transformacji. Ale za to z całą swoją filozofią gry i wykorzystania tego instrumentu. Równie ważna jest sama treść tego działania – to muzyka legendarnego Erica Dolphy z którą zmierzy się Strycharski. Eric jest twórcą z którym ze wszystkich mistrzów jazzu czuje największe powinowactwo. Flety w tym kontekście są idealną opcją, oddającą wszystkie możliwe aspekty, niuanse i koncepcje Dolphy'ego. Flety potraktowane w bardzo rozszerzony, współczesny sposób. Mamy więc koncert który jest równocześnie nagraniem płyty live.

Dominik Strycharski polski kompozytor, flecista prosty, wokalista, improwizator, performer i publicysta. W każdej z uprawianych dziedzin praktycznie samouk, wsparty studiami na Wychowaniu Muzycznym na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Koncertuje i nagrywa z prowadzonymi przez siebie zespołami Pulsarus, Organic Panic oraz Prophetic Fall. Komponuje muzykę do spektakli teatralnych. Jest jednym z niewielu flecistów prostych zajmujących się jazzem i eksperymentalną muzyką improwizowaną. Jest również jednym z pierwszych polskich wokalistów eksperymentalnych którzy włączyli do swojego warsztatu wykonawczego rozbudowaną elektronikę.
Stworzył muzykę do bardzo wielu spektakli teatralnych korzystając w niej z wielu gatunków i stylistyk. Współpracował m.in. z Michałem Zadarą, Wojciechem Klemmem, Katarzyną Raduszyńską, Janem Peszkiem, Wojtkiem Urbańskim, czy Teatrem Bretoncaffe.

CO? – Dominik Strycharski Solo
KTO? – Dominik Strycharski
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 15/12/2015, 20:30