Dni Muzyki Nowej: PIANO INTERRUPTED / KIMMO POHJONEN

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Żak, Gdańsk
Data: 
19.01.2014
Godzina: 
20:00

Muzycy PIANO INTERRUPTED w przepiękny i subtelny sposób łączą klasykę, jazz i nowe brzmienia. W Żaku zaprezentują swój najnowszy materiał THE UNIFIED FIELD, na której wzmacniają swoją metodologię tworzenia muzyki – spośród wielu dźwięków, stylów i wpływów wybierają te, które stworzą spójny, zrozumiały kontekst. W ich muzyce słychać ukłon w stronę minimalizmu, muzyki filmowej, glitchu, ambientu, post-rocka, kameralistyki, muzyki improwizowanej, a sami mówią, że: „Ważne jest to, że gdy się spotykamy, to zawsze staramy się tworzyć muzykę, w którą wierzymy.” Masteringiem albumu zajął się berliński pianista Nils Frahm, który był jedną z gwiazd zeszłorocznej edycji DMN. FIELD ROTATION to projekt berlińskiego producenta i muzyka Christopha Berga. Eksperymentując z elektroniką i klasycznymi elementami stworzył muzykę przepełnioną płynącymi krajobrazami dźwięków z elektroakustycznymi odcieniami, która jednak nie buduje obrazów, ale wchodzi ze słuchaczem w dialog emocjonalny i uczuciowy. Jako skrzypek i pianista Berg z łatwością połączył syntetyczne dźwięki i muzykę żywych instrumentów. Podczas Dni Muzyki Nowej 2014, zagra swoją najnowszą płytę FATALIST: THE REPETION OF HISTORY, na której skłania się bardziej do klasycznej muzyki, kontynuując jednak swoją muzyczną ideę – dla jednych będzie to muzyka łagodząca zmysły, innym odwróci umysł do góry nogami.

Fin, KIMMO POHJONEN wirtuoz akordeonu zamknie program zimowej edycji DMN 2014. Uważany jest za jednego z najlepszych wirtuozów akordeonu w Finlandii. Grał niemal każdą muzykę od rocka poprzez klasykę, folk po awangardę. Wszystko to doprowadziło do wypracowania jego własnego unikalnego stylu. Oprócz gry na akordeonie Kimmo Pohjonen zajmuje się także efektami dźwiękowymi. Swą solową działalność przeplata projektami realizowanymi z takimi wykonawcami jak Kronos Quartet czy muzycy grupy King Crimson. Tworzy od 30 lat, inspirując się wszystkimi formami muzyki akordeonowej, m.in. folkiem, muzyką klasyczną, eksperymentalną. Studia na postępowej i innowacyjnej Sibelius Academy na wydziale muzyki folkowej były decydującym czynnikiem dla jego rozwoju - dzięki nim stał się kreatywnym i wszechstronnym muzykiem/performerem. Kimmo Pohjonen regularnie koncertuje na całym świecie. Jest zaangażowany również w liczne projekty muzyczne. Współpracuje m.in. z geniuszem samplowania, Samuli Kosminenem, znanym z islandzkiego zespołu MuM, tworzy projekt Kluster (album wydany w 2002 roku). W Polsce jest częstym gościem, w Gdańsku wystąpi pierwszy raz.PIANO INTERRUPTED (Tom Hodge / Franz Kirmann) / THE UNIFIED FIELD / polska premiera
KIMMO POHJONEN – accordion, voice / Tuomas Norvio – sound design / Antti Kuivalainen - light design


KARNETY (na całość, limitowana pula, w sprzedaży tylko do 23.12.2013 lub do wyczerpania puli, sprzedaż od 3.12.2013 tylko przez eventim.pl): 65 zł

BILETY (na 18.01 i 19.01):
normalne: przedsprzedaż 40 zł / 50 zł

Zniżki (dotyczy wszystkich dni):
studenci*, uczniowie*, seniorzy: przedsprzedaż 18 zł / 28 zł
KdK*, KDR* (limitowana pula): przedsprzedaż 15 zł / 25 zł

* sprzedaż karnetów wyłącznie w Klubie Żak, za okazaniem ważnej legitymacji oraz właściwej Karty przy zakupie karnetów (1 legitymacja – 1 karnet).

Uwaga: „Kup pod choinkę bilet na Dni Muzyki Nowej” to karnety/bilety kolekcjonerskie na konkretne dni DMN wydane jako KARTKI ŚWIĄTECZNE. Można je nabywać wyłącznie w Żaku od 6.12 do 23.12.2013 (lub do wyczerpania całkowitej puli)

Sprzedaż karnetów i biletów: na eventim.pl od 3.12.2013 (tylko karnety na całość), w Żaku od 6.12.2013 (akcja „Kup pod choinkę”).
Sprzedaż w cenie przedsprzedaży kończy się 12 stycznia 2014 r. Nie przyjmujemy rezerwacji na karnety/bilety w cenie przedsprzedaży.