Dni Muzyki Nowej: Krzysztof Topolski & Micromelancolie / Staloocy

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Żak, Gdańsk
Data: 
18.01.2017
Godzina: 
20:00

18-go stycznia, w gdańskim Klubie Żak, startuje 7. edycja festiwalu Dni Muzyki Nowej. Rozpocznie go Radar - wspólny projekt Krzysztofa Topolskiego i Micromelancolie. Po nich na scenie pojawi się formacja Staloocy.

Radar to wspólny projekt perkusisty Krzysztofa Topolskiego (Arszyn) oraz autora muzyki ambientowej i noise, Roberta Skrzyńskiego (Micromelancolié). Duet pierwotnie był jedynie studyjnym projektem, będącym połączeniem ich twórczości: sampli perkusji z generowaną elektroniką. Dni Muzyki Nowej prowokują do zmierzenia się twórców z materią live-actu i przetransformowania muzyki na sytuację koncertową – będzie to ich pierwszy koncert.

Staloccy to projekt powołany do życia przez Artura Zagajewskiego. Muzyka inspirowana opowiadaniem Stanisława Lema jest połączeniem tradycyjnego rockowego instrumentarium, ale także akordeonu i obiektów dźwiękowych. Jednym z powodów dla takiego działania jest chęć zerwania kompozytora z podziałami na muzykę „akademicką” i „nieakademicką”, ale też stworzenie pozytywnej wymiany energii i doświadczeń pomiędzy artystami z różnych światów muzycznych.

CO? – 7. Dni Muzyki Nowej: Krzysztof Topolski & Micromelancolie / Staloocy
KTO? – Krzysztof Topolski, Robert Skrzyński / Staloocy: Piotr Nowicki, Paweł Nowicki, Wojciech Błażejczyk, Eneasz Kubit, Mateusz Nowicki, Andrzej Zagajewski, Artur Zagajewski 
GDZIE? – Klub Żak, Gdańsk
KIEDY? – 18/01/2017, 20:00
BILETY? – 35 zł / 30 zł / 25 zł / 23 zł