Dni Muzyki Nowej: KALASCHNIKOV FEAT. REACTIVE ENSEMBLE / FIELD ROTATION

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Żak, Gdańsk
Data: 
17.01.2014
Godzina: 
20:00

Program DMN 2014 zostanie zaprezentowany w dwóch odsłonach: zimowej w dniach 16 – 19.01.2014 i wiosennej w dniach 11 – 13.04.2014. I podobnie jak w poprzednich edycjach DMN program festiwalu został skonstruowany wokół dwóch osi smyczków i elektroniki.
Dzisiaj zapraszamy Was na odsłonę zimową.

Debiutem scenicznym będzie występ KALASCHNIKOV FEAT. REACTIVE ENSEMBLE, który tworzą młoda, gdańska perkusjonistka Katarzyna Kadłubowska i kompozytor oraz artysta multimedialny Remmy Canedo. Specjalnie na DMN przygotowują koncert – instalację. Katarzyna Kadłubowska to perkusistka, performerka, marimbafonistka, artystka balansująca między sztukami performatywnymi, konceptualizmem, minimalizmem, muzyką współczesną, elektroniczną eksperymentalną. Jej niekonwencjonalne i otwarte myślenie o perkusji, pełna wdzięku prezencja sceniczna są źródłem inspiracji dla wielu kompozytorów oraz zachwycają publiczność na całym świecie.

Europejską scenę muzyki elektronicznej kolaborującą z muzyką klasyczną reprezentować będą FIELD ROTATION (Christoph Berg – elektronika) i duet PIANO INTERRUPTED (angielski pianista Tom Hodge oraz francuski producent Franz Kirmann).
Muzycy PIANO INTERRUPTED w przepiękny i subtelny sposób łączą klasykę, jazz i nowe brzmienia. W Żaku zaprezentują swój najnowszy materiał THE UNIFIED FIELD, na której wzmacniają swoją metodologię tworzenia muzyki – spośród wielu dźwięków, stylów i wpływów wybierają te, które stworzą spójny, zrozumiały kontekst. W ich muzyce słychać ukłon w stronę minimalizmu, muzyki filmowej, glitchu, ambientu, post-rocka, kameralistyki, muzyki improwizowanej, a sami mówią, że: „Ważne jest to, że gdy się spotykamy, to zawsze staramy się tworzyć muzykę, w którą wierzymy.” Masteringiem albumu zajął się berliński pianista Nils Frahm, który był jedną z gwiazd zeszłorocznej edycji DMN. FIELD ROTATION to projekt berlińskiego producenta i muzyka Christopha Berga. Eksperymentując z elektroniką i klasycznymi elementami stworzył muzykę przepełnioną płynącymi krajobrazami dźwięków z elektroakustycznymi odcieniami, która jednak nie buduje obrazów, ale wchodzi ze słuchaczem w dialog emocjonalny i uczuciowy. Jako skrzypek i pianista Berg z łatwością połączył syntetyczne dźwięki i muzykę żywych instrumentów. Podczas Dni Muzyki Nowej 2014, zagra swoją najnowszą płytę FATALIST: THE REPETION OF HISTORY, na której skłania się bardziej do klasycznej muzyki, kontynuując jednak swoją muzyczną ideę – dla jednych będzie to muzyka łagodząca zmysły, innym odwróci umysł do góry nogami.

 

KALASCHNIKOV FEAT. REACTIVE ENSEMBLE (Katarzyna Kadłubowska / Remmy Canedo) / premiera

PROGRAM KONCERTU
1. Alvin Lucier - MUSIC FOR SOLO PERFORMER (for enormously amplified brain waves and percussion)
2. John Cage - CHILD OF TREE (for solo percussionist and amplified plants)
3. Remmy Canedo - RAVING SIGNS / prapremiera (utwór skomponowany specjalnie na DMN)
4. Vinko Globocar - ? CORPOREL (for percussionist and his body)
5. Agostino di Scipio - MODES OF INTERFERENCE/3 (for feedback system with electric guitars, combo amplifiers and computer)
6. Steve Reich - PENDULUM MUSIC (for microphones, amplifiers speakers and performers)
7. Hugo Morales Murguia - ENCLOSURE (for amplified cajón, sensors and Live Electronics)

FIELD ROTATION (Christoph Berg) / FATALIST: THE REPETION OF HISTORY / polska premiera

 

KARNETY (na całość, limitowana pula, w sprzedaży tylko do 23.12.2013 lub do wyczerpania puli, sprzedaż od 3.12.2013 tylko przez eventim.pl): 65 zł

BILETY (na 16.01 i 17.01):
normalne: przedsprzedaż 20 zł / 30 zł

BILETY (na 18.01 i 19.01):
normalne: przedsprzedaż 40 zł / 50 zł

Zniżki (dotyczy wszystkich dni):
studenci*, uczniowie*, seniorzy: przedsprzedaż 18 zł / 28 zł
KdK*, KDR* (limitowana pula): przedsprzedaż 15 zł / 25 zł

* sprzedaż karnetów wyłącznie w Klubie Żak, za okazaniem ważnej legitymacji oraz właściwej Karty przy zakupie karnetów (1 legitymacja – 1 karnet).

Uwaga: „Kup pod choinkę bilet na Dni Muzyki Nowej” to karnety/bilety kolekcjonerskie na konkretne dni DMN wydane jako KARTKI ŚWIĄTECZNE. Można je nabywać wyłącznie w Żaku od 6.12 do 23.12.2013 (lub do wyczerpania całkowitej puli)

Sprzedaż karnetów i biletów: na eventim.pl od 3.12.2013 (tylko karnety na całość), w Żaku od 6.12.2013 (akcja „Kup pod choinkę”).
Sprzedaż w cenie przedsprzedaży kończy się 12 stycznia 2014 r. Nie przyjmujemy rezerwacji na karnety/bilety w cenie przedsprzedaży.

Sprzedaż karnetów w Klubie Żak, na www.eventim.pl (tylko karnety normalne, zgodnie z regulaminem eventim.pl).
Kasa Klubu Żak czynna: g.15.00 – 21.00 (pn – pt) i g.16 – 21.00 (sb – nd)
kontakt: kasa@klubzak.com.pl / 58 344 05 73 w.117