Die Dicken Finger

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
07.06.2015
Godzina: 
20:30

Muzyka tego tria przesuwa granice współczesnej muzyki improwizowanej daleko do estetyki hardcore i offroad-core. Wszyscy trzej muzycy są od dawna bohaterami berlińskiej sceny 'Echtzeitmusik'. Basista Jan Roder i perkusista Oliver Steidle z projektami 'Der Rote Bereich', 'Soko Steidle' i 'Die Enttäuschung', wybitny gitarzysta Olaf Rupp ze Stol, Weired Weapons i wieloma innymi projektami. 7-go czerwca w Pardon, To Tu na jedynym i pierwszym koncercie w Polsce wystąpi Die Dicken Finger.

Trio, na które składa się gitara elektryczna, basowa i perkusja elektryczna. Brzmi to tak, jakby puścić naraz w przyśpieszonym tempie płyty Luttenbacher, Napalm Death i Ruins. Jak strumień lawy dźwięku, który przewozi tysiące malutkich, rozbitych motywów po drodze zespalając je w nowe konfiguracje.

Są to co prawda bardzo skrajne dźwięki, ale stają się bardziej zrozumiałe, jeśli wziąć pod uwagę, że tych trzech muzyków po prostu robi przedstawienie stylistyk muzycznych, z którymi pracują na co dzień pionierzy free jazz: niszczą lustro i używają odłamków dla własnej wizji.

CO? – Die Dicken Finger
KTO? – Olaf Rupp, Jan Roder, Oliver Steidle
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 07/06/2015, 20:30
BILETY? – 25 zł