Deborah Brown Quartet & Sylwester Ostrowski

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Teatr Dramatyczny, Warszawa
Data: 
27.11.2016
Godzina: 
19:00

27-go listopada w Teatrze Dramatycznym, na finał Europejskich Targów Muzycznych Co jest Grane 24, wystąpią Deborah Brown Quartet z udziałem Sylwestra Ostrowskiego. Podczas koncertu usłyszymy materiał z płyty „Kansas City Here I Come”.

Deborah Brown, wokalistka jazzowa, która w swojej bogatej biografii ma współpracę z tak znakomitymi jazzmanami jak: Clark Terry, Joanny Griffin, Michelle LeGrand, „Toots” Thielemans, Kenny Drew czy Roy Hargrove. Jej stały kwartet „JAZZ 4 JAZZ” współtworzyli niegdyś Horace Parlan, Red Mitchell i Ed Thigpen a o jako dodatkowym, istotnym fakcie z jej kariery warto wspomnieć o zrealizowanym programie telewizyjnym dla UNICEFU wraz z legendami amerykańskiego kina Audrey Hepburn i Roger Moore. I choć Deborah Brown urodziła się, wychowała i mieszka w mekce jazzu – Kansas City, to Polska jest jej bardzo bliskim krajem. Melomani z pewnością pamiętają jej płytę „Double Trouble” nagraną wspólnie pod koniec lat osiemdziesiątych ze Zbigniewem Namysłowskim. Z kolei już w 18-go listopada br. ukaże jej najnowsza płyta pn. „Kansas City Here I Come” nagrana ze szczecińskim saksofonistą Sylwestrem Ostrowskim, wrocławska orkiestrą kameralną NFM Leopoldinum oraz plejadą amerykańskich gwiazd jazzu z Kevinem Mahoganym na czele.

Sylwester Ostrowski, saksofonista jazzowy i producent muzyczny. Jako muzyk zdobył główną nagrodę w konkursie standardów jazzowych Siedlce 2002. Jako producent – Fryderyka 2007 za płytę Piotra Wojtasika „Circle”. Za utworzenie Akademii Sztuki w Szczecinie w 2010 r. otrzymał odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Ma na swoim koncie dwa krążki: „When the groove is low” (2011) nagrany z amerykańskimi jazzmanami Waynem Dockery i Newmanem T. Bakerem oraz „Just Music” (2014) wydany w Japonii, Hongkongu i Singapurze a nagrany wspólnie z japońską gwiazdą Makoto Kuriyą. W 2015 roku wystąpił wraz wokalistką Deborah Brown podczas Europejskich Targów Muzycznych Gazety „Co Jest Grane”. Ich wspólny koncert okazał się dużym sukcesem i przyczynił się do stałej współpracy, której wynikiem jest płyta „Kansas City Here I Come”.

CO? - Europejskie Targi Muzyczne Co jest Grane 24: Deborah Brown Quartet & Sylwester Ostrowski
KTO? - Deborah Brown, Sylwester Ostrowski, Rob Bargad, Essiet Okon Essiet, Newman Taylor Baker, NFM Leopoldinum - Orkiestra Kameralna, Bobby Watson
GDZIE? - Teatr Dramatyczny, Warszawa
KIEDY? - 27/11/2016, 19:00
BILETY? - 69 zł