DAKTARI

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Kosmos Kosmos, Warszawa
Data: 
05.04.2012

DAKTARI

Olgierd Dokalski – trąbka

Mateusz Franczak – saksofon tenorowy

Robert Alabrudzioski - perkusja

Maciej Szczepanski – bas

Miron Grzegorkiewicz – gitara

O młodym warszawskim klezmersko-noiserockowym zespole DAKTARI robi się coraz głośniej. Na ostatniej edycji HEINEKEN OPEN'ER FESTIVAL wystąpili jako debiutanci bez wydanej płyty i zagrali na WORLD STAGE - jednej z trzech głównych scen festiwalu. Taka sytuacja to ewenement - w ciągu ostatnich paru lat żaden młody zespół nie dostał takiej szansy. W październiku zespół Daktari został wybrany, by reprezentować polską muzykę folkową na największych targach world music na świecie: WOMEX EXPO 2011 w Kopenhadze, Danii. Na składance „Rootz from Polska” znalazł się utwór „Pollux”.

Olgierd Dokalski - trębacz i cybernetyk, urodzony w Warszawie. Samouk, na trąbce zaczął grad w wieku dziewiętnastu lat. Stypendysta niemieckiego programu Culturia (wspieranego przez Konrad Adenauer Stiftung). Obecnie prowadzi zespół Daktari, współprowadzi antropologiczno-muzyczny projekt Altona oraz współtworzy trio kIRk.

Mateusz Franczak – multiinstrumentalista (instrumenty klawiszowe, saksofon, gitara), improwizator, z wykształcenia kulturoznawca. Zaczynał od grania na gitarze w grupach punk rockowych, ale ostatecznie jego głównym instrumentem został saksofon. Odnajduje inspiracje w najróżniejszych gatunkach muzycznych. Oprócz Daktari współtworzy zespół 22pm.

Robert Alabrudzioski - perkusista, improwizator. Przez wiele lat współtworzył awangardowo-instrumentalne​ trio Strange Brew. Udzielał się w wielu projektach - głównie w kręgach muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Uczęszczał do Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. K. Komedy w klasie Bogdana Kulika (Marek&Vacek, Old Timers, Swing Workshop).

Maciej Szczepański – doświadczony basista i czujny improwizator, poszukiwacz nowych inspiracji, które czerpie głównie ze spotkało z innymi muzykami. Udzielał się w wielu projektach alternatywnych (m.in. zespół Plazmatikon), hip hopowych (wystąpił gościnnie na płytach zespołów Hemp Gru i HiFi Banda), klezmerskich i improwizatorskich. Występował m.in. z Mazzollem, Andrzejem Przybielskim, Tomaszem Dąbrowskim, Frankiem Londonem i Paulem Brody. Oprócz Daktari związany z grupami Plazmatikon i Sonic Logic.

Miron Grzegorkiewicz – student Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej, gitarzysta, improwizator swobodny, sound designer, grafik. Związany z grupami How How (Bumpy EP, Flickers - Antena Krzyku 2011), Daktari (This is the last song I wrote about Jews. Vol.1 - Multikulti Project 2011), PTKCSS (My Shit in your Coffee).

Kosmos Kosmos, godz. 21:00

Wstę: 20zł