DĄBROWSKI / DOMAŃSKI / KNUDSEN

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Ciągoty i Tęsknoty, Łódź
Data: 
06.10.2012

DĄBROWSKI / DOMAŃSKI / KNUDSEN

Nowe trio na Europejskiej scenie jazzowej. Kenneth Dahl Knudsen, Karol Domański i Tomasz Dąbrowski, łączą swoje bogate doświadczenia w konstelacji otwartej. Niezliczona ilość barw wydobywana z kontrabasu, trąbki, balkan-hornu i perkusji.

Tomasz Dąbrowski - trąbka, balkan horn, mutes

Kenneth Dahl Knudsen - kontrabas

Karol Domański - perkusja

Tomasz Dąbrowski uznawany za jednego z najciekawszych trębaczy młodego pokolenie, zarówno w Polsce jak i już w Europie. Niedawno ukazała się jego pierwsza debiutancka płyta 'TOM TRIO", wydana przez ILK Records w Danii.

Karol Domański ma na koncie współpracę m.in z takimi artystami jak: Anna Gadt, Jerzy Małek, Michael Linghton, Zbigniew Namysłowski, Zbigniew Wegehaupt, Iza Zając, Przemysław Dyakowski, Janusz Muniak, Marcin Styczeń, Simon Krebs, Marek Dyjak, Piotr Machalica, Krystyna Prońko, Krzysztof Antkowiak, Shannon, Leszek Szczerba, Janusz Brych, Soren Moller, Janusz Skowron, Kasper Tom Christiansen, Bogdan Hołownia i Niklas Knudsen.

Kenneth Dahl Knudsen to jeden z czołowych Duńskich basistów i kompozytorów młodego pokolenia. Obecnie mieszka i tworzy w Berlinie. Ma na koncie dwie autorskie płyty, "Strings Attached"[2010], oraz "Clockstopper" nagrana w styczniu 2012 roku w Nowym Jorku, z udziałem Tomasza Dąbrowskiego, Gilada Hekselmana, Johnathana Blake'a, Soren Mollera oraz Jallela Shaw.

Muzyka Tria jest bardzo osobista, bezgranicznie otwarta, oparta na utworach specjalnie skomponowanych na potrzeby tego właśnie projektu.

Ciągoty i Tęsknoty, godz. 20:00