COLLABO

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note, Poznań
Data: 
20.11.2013
Godzina: 
20:00

COLLABO

Muzyczne spotkanie dwóch wokalistów – Moniki Andriejew-Piotrowskiej oraz pochodzącego z Nigerii Eby’ego. Połaczą swoje muzyczne pasjezarówno w repertuarze autorskim, jak i w autorskich wersjach znanych przebojów.

 

Monika Andriejew-Piotrowska (Moni P) swoje pierwsze kroki w świecie muzyki stawiała jako nastolatka, ucząc się gry na perkusji u Lecha Grochali (Hey, Kolaboranci, Indios Bravos). Wtedy też dołączyła do szczecińskiego zespołu Ad-Hoc, gdzie śpiewała w chórkach przez kilka lat. W roku 2002 wystąpiła w teledysku stworzonym na potrzeby programu Agent (TVN) wykonując piosenkę razem z Bartkiem Arłukowiczem. W roku 2006 wystąpiła w Opolu wykonując piosenkę wspólnie z Krzysztodem Skibą „Szoł mi daj” na otwarciu Superjedynek. Od roku 2007 do końca roku 2010 wokalistka zespołu Mopi. Przełom lat 2010-2011 to dla Moniki okres pracy nad realizacją oraz przygotowaniem do wydania EP Moni P. Rok 2012 zaowocował kolejnym muzycznym projektem zatytułowanym Love Is All You Need.

 

Eby Nwoko – wokalista pochodzący z Nigerii. Swoją karierę muzyczną w Polsce rozpoczął jako solista grupy Mandates. Założył i prowadzi chór gospel Eby And The Dew. Ten utalentowany artysta nie boi się eksperymentów i śmiało łączy różne style, takie jak: pop, soul, reggae, gospel, czy formy współczesne. Już niebawem rusza kolejna odsłona autorskiego projektu Eby’ego. Obecnie Eby wspólnie z Kostkiem Andriejewem i grupą znajomych pracuje nad nowym materiałem płytowym.

 

Wokalistom towarzyszą:

Konstantin Andriejew - gitara akustyczna

Kostek urodził sie w Rosji w 1970 roku. W Mińsku, na Białorusi studiował Reżyserię imprez artystycznych. Karierę gitarzysty rozpoczął w thrash metalowym zespole "Radiation". W Polsce mieszka od 1991 roku. W latach 90. jako realizator dźwięku współpracował m.in. z takimi wykonawcami jak: John Abercrombie, Oregon, Al Foster, Steve Swallow podczas ich występów w Polsce. Na poczatku XXI wieku, jako gitarzysta sesyjny pojawił się w nagraniach wielu polskich wykonawców, są wśród nich: Gabriel Fleszar, Danuta Błażejczyk, Maryla Rodowicz, Bartek Wrona, Jacek Stachurski, A3 Format, Sasha, Asia Si, Koka, Andrzej Cierniewski... Z wieloma z nich Kostek wystepował w licznych programach telewizyjnych, teledyskach oraz trasach koncertowych.

 

Łukasz Kulczak - gitara elektryczna

Gitarzysta sesyjny, kompozytor, pedagog na co dzień współpracuje z takimi zespołami jak: ProgEnergy, Gabriel Fleszar, The Company. Wielokrotnie zdobywał wyróżnienia w ogólnoświatowych konkursach gitarowych - zajął pierwsze miejsce w konkursie międzynarodowym Guitar Fight Club w Bischofswerdzie oraz w konkursie TMC (Musical Contest), w którym zwycięzca wybierany był przez Dave Martone'a, absolwenta renomowanego Berklee College Of Music. Z zespołem Amaryllis w 2006 roku wydał EP „Prologos”, a w 2009 roku – LP „Inquietum Est Cor”. Na początku 2009 roku z inicjatywy Łukasza Kulczaka powstał zespół ProgEnergy. Skład uzupełnili: Kacper Stachowiak (perkusja), Maciej Garbarek (gitara) i Łukasz Olenderek (bas). W 2012 roku z projektem ProgEnergy grającym Instrumentalną Progresywno-Fusionową mieszanką wydał EP „Nothing”. Obecnie Łukasz przygotowuje płytę solową oraz nagrywa album z The Company.

 

Łukasz Chojnacki – bas

Jego pierwszy zespół – Pacyfik, to siódma klasa podstawówki. Na początku lat 90. współtworzy Teke It Easy – zespół o aspiracjach jazz-rockowych. Współtwórca założonego w 2000 roku zespołu Breaking News. Ma na konceie wiele koncertów m.in. w studiu im. Agnieszki Osieckiej czyli w radiowej Trójce, w programie "Hołdys Guru Ltd." w MTV. Piosenka "Coffee Cup" znalazła sie na szóstej części składanki "Smooth Jazz Cafe".

Grał w zespołach MBB, The Medley, White Garden oraz w wielu innych, czasem spontanicznych projektach. Udziela się jako muzyk sesyjny. Na koncie ma kilka nagranych płyt m.in. z Jarosławem Wąsikiem, Zbigniewem Górnym, zespołami Breaking News, Lumen, Jazz Riders, White Garden. Udziela się również w ruchu zainicjowanym przez Poldka Twardowskiego, który skupiając wielu znakomitych muzyków, wielbi Boga swą muzyką - przynajmniej raz w miesiącu w kościele lub w wielu miejscach publicznych.

 

Marcin Krakowski - bębny

Perkusista, muzyk sesyjny.  Związany z takimi zespołami jak The company i The Medley. Swoją muzyczną drogę rozpoczął w jazz-rockowym zespole Take it Easy, razem z Pawłem Pełczyńskim i Łukaszem Chojnackim. Potem przyszedł czas na rockowe Time’s up, swingowy Mr. Swing i Modern Jazz Trio. Potem była współpraca z Ewą Nawrot i Jackiem Koniecznym przy projekcie OpenMic i SOS Gospel Project. Koncertuje i współpracuje z wieloma artystami.

 

Bilety: 25 zł