Christian Lillinger's Grund

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
20.04.2015
Godzina: 
20:30

Ten 7-osobowy zespół to prawdziwe wydarzenie. Pochodząca z czterech krajów śmietanka współczesnej muzyki jazzowej i improwizowanej z wybitnym perkusistą Christianem Lillingerem na czele, która wydala dwa bardzo uznane albumy w prestiżowej amerykańskiej wytworni Clean Feed, zagra 20-go kwietnia na jedynym koncercie w Polsce  w Pardon, To Tu.

Jak głosi wpis na stronie Christiana Lillingera jest to jego absolutny dream band. Poza Grund, tej światowej sławy muzycy mają za sobą interakcje w przeszłości, współpracowali razem w różnych kombinacjach. Reprezentują różne pokolenia i różne sceny w dziedzinie jazzu i muzyki improwizowanej, echa ich różnych powiązaniach manifestują się w ich odmiennych podejściach do muzyki i do sposobu, w jaki grają razem.

Kompozycje Christiana Lillingera tworzą podstawę (Grund oznacza "podłoże / przyczyna" w języku niemieckim) do improwizacji: szeroko otwarte przestrzenie, które pozwalają na swobodną kreatywność dla - w tym przypadku wszystkich – solistów.

"Dla mnie ten zespół jest organizmem, który nie uznaje kompromisów." - mówi lider.

Kompozycje Grund są często skomplikowane i architektoniczne. Mimo, że wymagany jest wysoki stopień koncentracji podczas słuchania tej muzyki, słuchacz, który to robi będzie z pewnością nagrodzony.

CO? - Christian Lillinger's Grund
KTO? - Christian Lillinger, Achim Kaufmann, Christopher Dell, Pierre Borel, Tobias Delius, Jonas Westergaard, Robert Landfermann
GDZIE? - Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? - 20/04/2015, 20:30
BILETY? - 40 zł