Chicago Underground Duo

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon, To Tu, Warszawa
Data: 
27.04.2016
Godzina: 
20:30

Chicago Underground Duo w ciągu swojego kilkunastoletniego istnienia podlegało konsekwentnie ewolucji, nie zamykając się w jednej określonej stylistyce muzycznej. Rob Mazurek i Chad Taylor to muzycy wykazujący odważne podejście do swoich twórczych kompozytorsko- improwizatorskich poczynań. 27-go kwietnia duet wystąpi w Pardon, To Tu.

Rob Mazurek, trębacz i kornecista, którego korzenie leżą w tradycyjnym hard bopie, znany jest z zamiłowania do elektro-akustycznych eksperymentów. Muzyczne wędrówki perkusisty Chada Taylora również obejmują różne poza jazzowe tereny. Obydwaj muzycy wykazują odważne podejście do swoich twórczych kompozytorsko-improwizatorskich poczynań. Rob Mazurek to bez wątpienia jeden z najważniejszych muzyków świata. Współpracował z takimi artystami jak Tortoise, Sam Prekop, Gastr del Sol, Stereolab, Pan American, Brokeback, Tigersmilk czy Isotope 217.
Perkusista Chad Taylor krąży między Chicago a Nowym Jorkiem, wciąż mieszając w swojej twórczości wpływy obu scen jazzowych. Na swoim koncie ma nagrania z Samem Prekopem („The Sea and Cake”), Jimem O’Rourke, Derekiem Bailey, Eugene Chadbourne’m, Kenem Vandermarkiem czy Markiem Ribotem.

CO? – Chicago Underground Duo
KTO? – Rob Mazurek, Chad Taylor
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 27/04/2016, 20:30
BILETY? – 40 zł