Charnett Moffett's Nettwork feat. Stanley Jordan, Cyrus Chestnut, Jeff 'Tain' Watts

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Rynek Starego Miasta, Warszawa
Data: 
18.07.2015
Godzina: 
19:00

18-go lipca na Rynku Starego Miasta w Warszawie, w ramach festiwalu Jazz na Starówce wystąpi Charnett Moffett's Nettwork feat. Stanley Jordan, Cyrus Chestnut, Jeff 'Tain' Watts.

Charnett Moffett. Mistrz kontrabasu, jest prawdziwą legendą i jednym z najwybitniejszych muzyków w historii jazzu jazzu. Urodził się 10 czerwca 1967 roku w Nowym Jorku. Uczęszczał do High School of Music & Art and Performing Arts w Nowym Jorku, później studiował w Mannes College of Music oraz Juilliard School of Music. Jego kariera jest jedną z najwybitniejszych w jazzie. Jako cudowne dziecko, w wieku siedmiu lat (1974 r) pojawia się w nagraniu z Moffett Family (ojciec Charnetta był uznanym muzykiem).

W 1983 roku nagrał z Branfordem Marsalisem Scenes in the City a rok później dołączył do kwintetu pojawiając się na, nagrodzonej Grammy płycie  Black Codes From the Underground. W latach 1980-tych, Moffett współpracował ze Stanley Jordanem, nagrał z nim bestselerowy album Magic Touch oraz z kwintetem Tonyego Williamsa, nagrywając 2 albumy Civilization oraz Angel Stree.

Pracował z wieloma ikonami muzyki jak: Art Blakey, Dizzy Gillespie, Ornette Coleman, McCoy Tyner, Tony Williams, Arturo Sandoval, Harry Connick Jr, David Sanborn, Brandford Marsalis, Anita Baker, Betty Midler, Dianne Reeves, Herbie Hancock.

W 1987 podpisał umowę z wytwórnią Blue Note debiutując jako lider. Później, związany z innymi wytwórniami, łącznie nagrał 13 albumów. W nagraniach jego płyt brali udział m.in: Kenny Garrett, Stanley Jordan, Ornette Coleman, Geri Allen, Cyrusem Chestnut oraz ojciec, Charlesem Moffettem Sr. Jego ostatnie płyty to The Bridge: Solo Bass Works i Spirit of Sound dla Motema Music.

Charnett wystąpił w wielu nagraniach ścieżek dźwiękowych, w tym Glengarry Glen Ross (1992), The Visit (2001) i The Score (z Robertem De Niro i Marlonem Brando).

Ostatnio powstał jego nowy zespół Nettwork, nazwany „świętą czwórką„ świata jazzu.

CO? – Charnett Moffett's Nettwork feat. Stanley Jordan, Cyrus Chestnut, Jeff 'Tain' Watts
KTO? – Charnett Moffett, Stanley Jordan, Cyrus Chestnut, Jeff 'Tain' Watts
GDZIE? – Rynek Starego Miasta, Warszawa
KIEDY? – 18/07/2015, 19:00
BILETY? – wstęp wolny