Carlos Averhoff Jr. Quintet & Greg Osby

Zdjęcie: 
Miejsce: 
NOSPR, Katowice
Data: 
14.02.2017
Godzina: 
19:30

Carlos Averhoff Jr. Quintet & Greg Osby wystąpią 14-go lutego w katowickim NOSPR.

Carlos Averhoff Jr, saksofonista tenorowy, kompozytor, pedagog. Urodził się w Hawanie, obecnie mieszka w Bostonie. Wśród muzyków, z którymi współpracował, są m.in. Jimmy Cobb, Bob Moses, Horacio El Negro Hernandez, Calixto Oviedo, Jason Moran, Chucho Valdes, Roberto Fonseca, Alexis Boch, Dave Liebman, Greg Osby i Paquito D’Rivera. Kompozycje Averhoffa to subtelne połączenie muzyki kubańskiej i współczesnego jazzu. Artysta był nominowany do Latin Grammy Award.
Greg Osby, znakomity saksofonista altowy, kompozytor, producent. Studiował w Howard University w Waszyngtonie i w Berklee College of Music w Bostonie. 1983 przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie występował z m.in. Herbiem Hancockiem, Dizzym Gillespiem, Jackiem DeJohnette’em, Andrew Hillem, Jimem Hallem. Wielokrotnie koncertował w Polsce, m.in. z Adamem Pierończykiem.
Carlos Averhoff Jr będzie promował swój album iRESI, wydany w 2015 przez wytwórnię Inner Circle Music, której założycielem jest Greg Osby. Na płycie Osby’ego słychać tylko na dwóch ścieżkach – podczas koncertu zagra we wszystkich utworach.

CO? – Carlos Averhoff Jr. Quintet & Greg Osby
KTO? – Carlos Averhoff Jr, Greg Osby, Luis Guerra, Max Mucha, Lukmil Perez
GDZIE? – NOSPR, Katowice
KIEDY? – 14/02/2017, 19:30
BILETY? - 50 zł