Bukowski & Zemler

Zdjęcie: 
Miejsce: 
BARdzo Bardzo, Warszawa
Data: 
25.01.2018
Godzina: 
21:00

25 stycznia, w BARdzo Bardzo, w Warszawie, wystąpi duet Bukowski & Zemler. Piotr Bukowski na gitarze i Hubert Zemler na perkusji zagrają archaiczne polskie oberki. Zniszczony trans, krautrock czyli muzyka z prawdziwych wesel.

Piotr Bukowski to jeden z najciekawszych gitarzystów sceny niezależnej. W latach 2001-2007 związany z ruchem Plain.music, skupiającym improwizatorów z różnych części świata. Autor muzyki do filmów i ponad 20 spektakli teatralnych. Od 2010 roku skupiony głównie na swoich zespołach: Hokei i elektronicznych Xenony. Wraz z Kamilem Gubałą, Kubą Ziołkiem i Andrzejem Stasiukiem oraz gośćmi realizuje formę filmową "Tutaj". Gra na syntach i gitarze w Dużym Jacku.
Wspóltwórca kolektywów Milieu’l Acphale i Lado ABC.

Hubert Zemler - perkusista, kompozytor; urodzony 8 września 1980 w Warszawie. W latach 1999-2004 studiował na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (obecnie Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina) w Warszawie w klasie perkusji profesora Edwarda Iwickiego.
Jako perkusista koncertował w Europie, w Stanach Zjednoczonych, w Turcji, na Bliskim Wschodzie (Syria, Jordania, Egipt, Liban) oraz w Korei i Japonii. W 2009 roku w Korei Południowej zdobył brązowy medal na międzynarodowych Igrzyskach Delfickich w kategorii „perkusja solo”.
Jest również interpretatorem muzyki współczesnej. W jego repertuarze są utwory kompozytorów XX i XXI wieku: "AIR" Helmuta Lechenmanna (wykonane na koncercie inauguracyjnym festiwalu Warszawska Jesień 2015 z towarzyszeniem Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach pod dyrekcją Alexandra Liebreicha), Steve Reich (brał udział w pierwszym polskim wykonaniu Music for 18 Musicians), Tadeusz Wielecki, Zygmunt Krauze, Tomasz Sikorski, Cornelius Cardew, Zdzisław Piernik, Arturas Bumsteinas.
Równolegle z klasyczną edukacją i współpracą z orkiestrami symfonicznymi udzielał się w zespołach jazzowych, zgłębiał tajniki improwizacji i muzyki eksperymentalnej. Obecnie jest jednym z najbardziej aktywnych perkusistów polskiej sceny improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. Występuje na jednej scenie z przedstawicielami różnych nurtów muzycznych, takich jak jazz, world music, rock i blues muzyka improwizowana.

CO? – Bukowski & Zemler
KTO? – Piotr Bukowski, Hubert Zemler
GDZIE? – BARdzo Bardzo, Warszawa
KIEDY? – 25/01/2018,21:00
BILETY? – 20 PLN