Brzoska / Marciniak / Markiewicz

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klubojadalnia Młodsza Siostra, Warszawa
Data: 
16.09.2018
Godzina: 
20:00

Trio Brzoska / Marciniak / Markiewicz to muzyczny eksperyment, łączący poezję z gitarą elektryczną i trąbką, w otwartych kompozycjach i improwizacjach. Poszukiwanie miejsca na współbrzmienie słów i dźwięków w najbardziej optymalnej dla nich formule. Grupa 16 września wystąpi w klubojadalni Starsza Siostra w Warszawie.

Wojciech Brzoska (1978) - poeta, autor siedmiu książek poetyckich, ostatnio W każdym momencie, na przyjście i odejście (2015). Publikował w większości najważniejszych polskich czasopism literackich i kulturalnych oraz w periodykach zagranicznych, m.in. „Sodobnost” (Słowenia), „Zeichen & Wunder” (Niemcy), “Cordite Poetry Review”(Australia) oraz w licznych antologiach, w kraju i zagranicą. Jego wiersze tłumaczone były na: angielski, niemiecki, czeski, słowacki, słoweński, serbski i hiszpański. Współzałożyciel i wokalista zespołu Brzoska i Gawroński, z którym wydał płyty : Nunatak (2012) oraz Słońce, lupa i mrówki (2015).

Łukasz Marciniak (1984) - zamieszkujący Katowice, gitarzysta, kompozytor, pasjonat muzyki, współtworzył duo improwizowane Makemake, grające otwarte kompozycje w duchu ambient, free jazz oraz muzyki kompozytorów współczesnych-płyta From the earth to the moon (2016), Something between (Zoharum 2017). Aktualnie działa również w zespole io - trio grającym współczesną muzykę kameralną. W działaniach solo pracuje nad własnym językiem artykulacji ( pizzicato, preparacje ), w swojej grze wykorzystuje także przestrzeń i oddech, łącząc go z noisem i elektroniką. W duetach występował m.in. z Leną Czerniawską , Kubą Sokołowskim, Jackiem Mazurkiewiczem.

Marcin Markiewicz (1977) - Trębacz, wokalista, autor tekstów, związany ze sceną reggae. Współzałożyciel i lider zespołu Konopians. Animator kultury, fotograf.

CO? – Brzoska / Marciniak / Markiewicz
KTO? – Wojciech Brzoska, Łukasz Marciniak, Marcin Markiewicz
GDZIE? – Klubojadalnia Młodsza Siostra, Warszawa
KIEDY? – 16/09/2018, 20:00
BILETY? – 15 PLN