Bobo Stenson Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
Data: 
28.10.2017
Godzina: 
20:30

Bobo Stenson Trio wystąpi 28-go października, we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki. Koncert odbędzie się w ramach cyklu Wielka Improwizacja.

Wirtuoz forteianu Bobo Stenson, kontrabasista o wieloletnim doświadczeniu Anders Jormin i uważnie wsłuchujący się w swoich partnerów młody perkusista Jon Fält stworzyli wspólnie pełen detali świat dźwięków, niepodobny do niczego innego we współczesnym jazzie, a będący zarazem rozszerzeniem tradycji fortepianu jazzowego oraz siłą, która prowadzi nas ku oknu otwartemu na muzykę klasyczną i światowy folklor.

Każdy koncert to klasa mistrzowska w uważnej realizacji niuansów i interakcji w zespole. A także niejako popis telepatii. Pełna blasku pianistyka Stensona, bogate brzmienie Jormina oraz każdy niuans perkusyjnej gry Fälta zostały skrupulatnie i magicznie uchwycone w tym jedynym w swoim rodzaju połączeniu tempa, dźwięku i nastroju, co jest znakiem rozpoznawczym Bobo Stenson Trio w muzycznym universum. Ich kunszt w płynnym przechodzeniu od kompozycji do improwizacji oraz od indywidualnych popisów do gry zespołowej nie ma sobie równych.

Bobo Stenson Trio eksploruje bogaty materiał (jak na ich nagraniach dla ECM Cantando i Indicum). Rzeczywiście jest to szeroki repertuar: od klasyki, jazzu, folku po własne kompozycje Stensona i Jormina – to ich znak rozpoznawczy.  Nie tylko uderza ich eklektyzm, ale też widać, jak trio przekłada te odległe od siebie źródła inspiracji na własny organiczny muzyczny idiom, wspólny muzyczny oddech (którego piękno chwyta za serce). Grę artystów cechuje bogactwo i nastrojowość pianistyki Stensona, sprawne pizzicato i gra smyczkiem Jormina oraz bardzo pomysłowa i pełna barw gra na perkusji.

CO? – Bobo Stenson Trio
KTO? – Bobo Stenson, Anders Jormin, Jon Fält
GDZIE? – Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
KIEDY? – 28/10/2017, 20:30
BILETY? – 80 pln / 60 pln / 40 pln