Bobby McFerrin

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Arena Ursynów, Warszawa
Data: 
13.05.2018
Godzina: 
19:00

13 maja na warszawskiej Arenie Ursynów, wystąpi Bobby McFerrin - legendarny wokalista, nazywany jednym z cudów światowej muzyki.

Obdarzony czterooktawową skalą głosu McFerrin, jeden z najbardziej znanych na świecie innowatorów i improwizatorów wokalnych, zdobywca 10 nagród Grammy, twórca jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku ("Don't Worry, Be Happy") wystąpi podczas wiosennej trasy z wyjątkowym w jego karierze projektem “Circlesongs”. Obok Gwiazdy wystapią: Joey Blake, Dave Worm oraz 12 wokalistów a cappella wybranych specjalnie na tę okazję. W programie utwory nawiązujące do tradycji śpiewu chorałowego i muzyki sakralnej, wariacje na temat world music, afrykańskich zaśpiewów i indyjskich rag po melorecytację.” “Circlesongs” to hołd dla tradycji wspólnego śpiewania. Od początku historii ludzie śpiewali razem w grupach, z radości i żalu, przy zabawie i aby zabić czas. “ – i jak dalej wyjaśnia sam McFerrin „Zawsze czułem, że śpiewanie bez słów sprawia, że jedna piosenka jest tysiącem piosenek, ponieważ ludzie, którzy ją słyszą, mogą przynieść własne historie.”.
Dla wielu słuchaczy koncerty McFerrina to rzadka sposobność, aby stać się świadkiem, a także uczestnikiem, muzycznego świętowania spontaniczności.

CO? – Bobby McFerrin
KTO? – Bobby McFerrin, Joey Blake, Dave Worm
GDZIE? – Arena Ursynów, Warszawa
KIEDY? – 13/05/2018, 19:00
BILETY? – 259 PLN / 219 PLN / 159 PLN / 109 PLN