Bobby McFerrin

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Arena Ursynów, Warszawa
Data: 
28.06.2016
Godzina: 
20:00

Bobby McFerrin, doskonale znany polskiej publiczności, wokalista, nazywany jednym z cudów światowej muzyki, wystąpi na 2 koncertach w Polsce, z premierowym projektem wraz z zespołem. 28-go czerwca usłyszymy go w warszawskiej Arenie Ursynów.

Bobby McFerrin, nazywany jednym z cudów światowej muzyki, jest zdobywcą 10 nagród Grammy, uznawanym za jednego z najsłynniejszych na świecie innowatorów i improwizatorów wokalnych, jest wybitnym dyrygentem, twórcą jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku ("Don't Worry, Be Happy"), a także zapalonym rzecznikiem edukacji muzycznej. Jego płyty sprzedały się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy, zaś współpraca z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu.

McFerrin posiada cztero-oktawową skalę głosu i szeroki zakres technik wokalnych. To ostatni prawdziwy człowiek renesansu w świecie muzyki, badacz wokalny, który łączy własne pomysły z jazzem, folkiem i muzyką świata – chóralną, a’cappella i klasyczną. Jako dyrygent posiada słuch orkiestrowy, przez co jego inwencja wokalna zdaje się nie mieć granic. Potrafi zaśpiewać na przykład zainspirowane trąbką partie w standardzie jazzowym "Round Midnight" albo interpretuje partie fletu i wiolonczeli w dziełach Fauré i Vivaldiego, czy też po prostu tworzy zupełnie nowe brzmienie.

Koncerty Bobby’ego McFerrina to niezwykłe widowiska wokalne podczas, którego widzowie stają się częścią występu i śpiewają razem z nim! Podczas najbliższych koncertów McFerrin wystąpi z nowym projektem wraz z zespołem!

KTO? – Bobby McFerrin
GDZIE? – Arena Ursynów, Warszawa
KIEDY? – 28/06/2016, 20:00
BILETY? – 120zł, 160zł, 210zł, 260zł