Bielska Zadymka Jazzowa: Kapela Ze Wsi Warszawa

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Schronisko na Szyndzielni, Bielsko-Biała
Data: 
24.02.2018
Godzina: 
20:00

Kapela Ze Wsi Warszawa wsytąpi 24 lutego w Schronisku na Szyndzielni, w ramach LOTOS Jazz Festival 20. Bielska Zadymka Jazzowa.

Kapela Ze Wsi Warszawa to jedna z najbardziej rozpoznawalnych w świecie polskich grup muzycznych. Istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty – skrzypce, cymbały, baraban, bęben obręczowy – brzmią one wyjątkowo nowocześnie, a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z DJ’ami. Wielokrotnie nagradzani, m.in. nagrodą Grand Prix na festiwalu International Competition of Folk Music Recordings za najlepsze nagranie muzyki folk przyznane przez Europejską Unię Radiową. Trzykrotnie otrzymali „Fryderyka”, ich płyta „Wykorzenienie” znalazła się w gronie 10 nominowanych albumów do nagród amerykańskiego przemysłu muzycznego – Grammy.

Siłą Kapeli są koncerty, których zespół zagrał setki, głównie poza Polską. Blisko 40 krajów, 5 kontynentów. Od Osaki, Tokio i Tajpej poprzez Sydney, Moskwę, Paryż, Lizbonę, Stambuł, Algier po Nowy Jork, Chicago, Los Angeles, Toronto i Vancouver. Teatry, kluby, wielkie festiwale. Niewielkie grupki słuchaczy i tysięczne rzesze. I tak bez przerwy na przestrzeni lat 1997-2017.

CO? – LOTOS Jazz Festival 20. Bielska Zadymka Jazzowa: Kapela Ze Wsi Warszawa
KTO? – Kapela Ze Wsi Wsrszawa
GDZIE? – Schronisko na Szyndzielni, Bielsko-Biała
KIEDY? – 24/02/2018, 20:00
BILETY? – 120 PLN
KARNET? – 510 PLN