Bielska Zadymka Jazzowa: Alex Hani / Joey DeFrancesco Trio

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Klimat, Bielsko-Biała
Data: 
21.02.2018
Godzina: 
19:00

21 lutego w klubie Klimat w Bielsku-Białej, w ramach LOTOS Jazz Festival 20. Bielska Zadymka Jazzowa, wystąpi Alex Han z zespołem. Po nim na scenie pojawi się Joey DeFrancesco Trio.

Saksofonista i kompozytor, Alex Han, został uznany za jednego z najbardziej obiecujących muzyków swojego pokolenia. Jest kimś więcej niż tylko muzykiem jazzowym. Podkreślając tradycję jazzową, jego twórczość inspirowana jest wieloma gatunkami, a jej celem jest prezentacja współczesnej muzyki instrumentalnej szerokiej publiczności. Jego odświeżający styl i pasja pokazują jak muzyka może wejść w rzeczywistość. Han ukończył studia w Berklee College of Music. Mając 20 lat rozpoczął współpracę z Marcusem Millerem, współpracował również z innymi znanymi muzykami, takimi jak Richard Bona, Stanley Clarke i Terri Lyne Carrington, a od czasu do czasu prowadził własne projekty. W 2016 roku płyta Millera „Afrodeezia” została nominowana do nagrody GRAMMY, biorący udział w jej nagraniu Han  zebrał znakomite recenzje. Obecnie Han nadal współpracuje z Marcusem Millerem, ale w czerwcu 2017 roku wydał swój debiutancki album zatytułowany „Spirit”, wyprodukowany przez Millera.  Na płycie ukazuje swoje niezwykłe umiejętności jako wykonawca i kompozytor. Z materiałem z tej płyty zadebiutuje na 20. Bielskiej Zadymce Jazzowej. Album został nominowany do nagrody Grammy 2018.

Joey DeFrancesco  to jeden z najznamienitszych wirtuozów gry na organach Hammonda. Ogromną popularność oraz uznanie przyniosły mu lata współpracy z trio Johna McLaughlina oraz udział młodego organisty w europejskich koncertach z grupą Milesa Davisa co ukształtowało jego osobowość i wrażliwość muzyczną. Miles Davis wdrożył go również w arkana gry na trąbce. DeFrancesco w swym dorobku ponad 30 albumów, które w większości zostały zrealizowane dzięki kontraktowi płytowemu z wytwórnią Columbia Records. Koncertuje w różnych formacjach (kwartet, trio) na estradach całego świata, uczestnicząc w wielu projektach i festiwalach. Był trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy za nagrania “Falling in Love Again”, (2004), “Never Can Say Goodbye”(2010), “Enjoy the View” (2014).

CO? –  LOTOS Jazz Festival 20. Bielska Zadymka Jazzowa: Alex Hani / Joey DeFrancesco Trio
KTO? – Alex Han, Brett Williams, Lex Sadler, Tim “Smithsoneon” Smith / Joe DeFrancesco, JJ Shakur, Jason Brown
GDZIE? – Klub Klimat, Bielsko-Biała
KIEDY? – 21/02/2018, 19:00
BILETY? – 130 pln (bilet z miejscówką) / 80 pln (bilet bez miejscówki)
KARNET? – 510 pln