An On Bast / Maciej Fortuna

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Most Kultury- przy ul. Zamojska, Lublin
Data: 
27.06.2014
Godzina: 
21:00

27-go czerwca w Lublinie, w ramach Mostu Kultury wystąpi An On Bast oraz Maciej Fortuna - elektroakustyczny duet, w nowy sposób definiujący połączenie trąbki i muzyki elektronicznej. Ich koncert to dziejące się na żywo konstruowanie brzmień, pętli i fraz poprzez nieustanny dialog pomiędzy muzykami wykorzystującymi swe instrumenty z mistrzowską precyzją i szybkością, dzięki którym uzyskują nową jakość ograniczoną już tylko muzyczną wyobraźnią. Ich pełne energii i ekspresji koncerty wprowadzają nowy sposób myślenia o muzyce granej na żywo znosząc klasyczny podział na instrumenty i generujące syntetyczne dźwięki komputery.

An On Bast nazywana pierwszą damą polskiej elektroniki, jest kompozytorką i performerką; ma na koncie 5 albumów i 5 EP-ek wydanych w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA oraz wiele klubowych i festiwalowych koncertów w kraju i za granicą. Absolwentka Red Bull Music Academy w Melbourne (2006) oraz laureatka  Grolsch Independence Award (2010). Jest szczególną osobowością polskiej sceny elektronicznej: nie tylko  dlatego, że ma osobiste doświadczenie z żywymi instrumentami (grała na fortepianie), ale również jest  twórczynią ambitnego połączenia gatunków. Duże wzburzenie w Polsce wywołała jej interpretacja Sacre Du Printemps Igora Strawińskiego, a w okresie obchodów Roku Chopina podjęła się adaptacji muzyki tego największego kompozytora polskiej muzyki klasycznej. www.anonbast.com

 
Maciej Fortuna - trębacz, kompozytor, aranżer. Jest doktorem sztuk muzycznych, magistrem prawa, producentem muzycznym, prowadzi wydawnictwo płytowe. Wykłada również na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Maciej Fortuna występuje ze swoimi zespołami na całym świecie. Współpracuje z największymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej oraz z wieloma artystami ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Ma w swoim dorobku siedem w pełni autorskich płyt: Maciej Fortuna Quartet „Lost Keys” - nominowaną do nagrody Fryderyki 2011, Maciej Fortuna Trio „Solar Ring”, Maciej Fortuna Trio „Sahjia”, “At Home”oraz trzy pyty nagrane z użyciem live electronics: „In The Small Hours”, „1” oraz “LIVE”. Ponadto, Fortuna nagrał kilkadziesiąt płyt z różnymi zespołami, wielokrotnie za granicą w międzynarodowych składach (jak np. Mack Goldsbury Quartet feat. Maciej Fortuna „Live At CoCo’s”). 
 
Oprócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi i poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu, Fortuna eksperymentuje też z innymi gatunkami muzycznymi. Bardzo dużo pracuje z wykorzystaniem live electronics, tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne, produkcje video.
 
CO? – An On Bast / Maciej Fortuna
KTO? – Maciej Fortuna, Anna Suda
GDZIE? – Most Kultury- przy ul. Zamojska, Lublin
KIEDY? – 27/06/2014, 21:00
BILETY? – wstęp wolny