AN ON BAST & MACIEJ FORTUNA

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Złotów
Data: 
29.06.2012

AN ON BAST & MACIEJ FORTUNA

An On Bast & Maciej Fortuna to artystyczny duet niezwykle utalentowanych i charyzmatycznych osobowości, wyjątkowe spotkanie gatunków muzycznych - jazzu i elektroniki na wspólnej płaszczyźnie improwizacji/live act. Ich pełne energii i ekspresji koncerty wprowadzają nowy sposób myślenia o muzyce granej na żywo znosząc klasyczny podział na instrumenty i generujące syntetyczne dźwięki komputery. Anna i Maciej dzięki znakomitemu opanowaniu swojego warsztatu w dziejącym się między nimi muzycznym dialogu śmiało i nowatorsko eksplorują świat dźwięków.

An On Bast nazywana pierwszą damą polskiej elektroniki jest kompozytorką i performerką - jej live act’y to nie tylko znakomicie przygotowane i zrealizowane sety muzyki elektronicznej, ale i forma koncertu. Obserwując ją w trakcie grania, nie można oprzeć się wrażeniu, że Anna gra - jak na „żywym” instrumencie. Jej muzyka pełna melodii, dźwięków, szelestów i różnorodności brzmi wręcz organicznie a nie mechanicznie.

Maciej Fortuna z kolei to jeden z najbardziej dynamicznych i uznanych jazzmanów młodego pokolenia w Polsce, koncertujący i współpracujący z artystami z całego świata. Maciej wciąż poszukuje nowych brzmień trąbki, wychodząc od jazzu, nie poprzestaje na formach zastanych. Jego pierwsza płyta „In The Small Hours”, powstała w duecie ze Stefanem Weeke, to projekt łaczący w sobie styl grania instrumentalnego z elektronicznym. Druga, stricte jazzowa płyta - „Lost Keys” (nominacja do Fryderyka 2011) jest projektem improwizowanej sesji nagraniowej, podczas której jazz stał się nie tyle celem, co środkiem do uchwycenia czegoś więcej - istoty grania na żywo. Maciej eksplorując nowe ścieżki, które łączyłyby doświadczenia różnych form tworzenia i grania muzyki spotkał Annę, równie otwartą i poszukującą, mającą już w swoim dorobku między innymi udane eksperymenty z utworami klasycznymi. Efektem tej współpracy jest niezwykle autentyczna muzyka i muzykowanie - na pograniczu i pomiędzy gatunkami.

11 czerwca ukazała się debiutancka płyta duetu, zatytułowana “1” http://www.jazzarium.pl/aktualnosci/bast-i-maciej-fortuna-nagrali-wspólną-płytę

Scena Plenerowa, godz. 22:30