Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
Data: 
08.03.2020
Godzina: 
18:00

Bassekou Kouyaté jest jednym z autentycznych mistrzów ngoni, starożytnej, tradycyjnej lutni popularnej w całej Afryce Zachodniej. 8 marca w Narodowym Forum Muzyki wraz z zespołem zaprezentuje barwną eksplozję afrykańskich rytmów oraz melodii wplecionych w bluesa i groove.

Kouyaté świetnie się odnajduje w nietypowym składzie zespołu, który tworzą poza nim trzej inni wirtuozi ngoni, używający instrumentów różniących się rozmiarami i strojem, oraz dwaj perkusiści. Zespół doskonale uzupełnia fantastyczna wokalistka –  Amy Sacko. W ciągu ostatnich lat artyści zachwycali publiczność podczas czołowych festiwali muzycznych na całym świecie (m.in. Glastonbury Festival of Contemporary Performing Arts, Roskilde Festival, Fuji Rock Festival, North Sea Jazz Festival, WOMAD).

Podczas koncertu artyści zaprezentują materiał ze swojego najnowszego albumu Miri, który ukazał się w styczniu 2019 roku nakładem niezależnej wytwórni Outhere Records. Jest to bardzo osobista płyta, której tytuł oznacza sen lub kontemplację. Podczas koncertu udamy się wraz z artystami w muzyczną podróż do leżącej nad Nigrem wioski Garana, z której pochodzi lider zespołu. Zderzymy się z dzisiejszym malijskim społeczeństwem, które jest rozdarte w wyniku walk o bogactwa kraju. Przede wszystkim jednak wysłuchamy opowieści o miłości, przyjaźni, rodzinie i prawdziwych wartościach w czasach kryzysu.

CO? – Bassekou Kouyaté & Ngoni Ba
KTO? – Bassekou Kouyaté, Amy Sacko, Moustapha Kouyate, Mahamadou Tounkara, Moctar Kouyate
GDZIE? – Narodowe Forum Muzyki, Wrocław
KIEDY? – 08/03/2020; 18:00
BILETY? – 80 zł - 30 zł