Bartosz Dworak Quartet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Cofeina Cafe, Sucha-Beskidzka
Data: 
21.04.2018
Godzina: 
20:00

Zespół Bartosz Dworak Quartet wyrusza w trasę koncertową z materiałem z nowej płyty – Reflection. Grupa wystąpi 21 kwietnia, w Cofeina Cafe, w Suchej-Beskidzkiej.

Album Reflection, który został nagrany dla wytwórni HEVHETIA, składa się z siedmiu kompozycji stworzonych jako rezultat prób uchwycenia wyjątkowych chwil z życia muzyków (stąd Reflection). Jest ucieczką od brutalnego świata, który nas otacza, a jednocześnie hołdem dla tego co w nim najpiękniejsze. Inspirowany tym wszystkim co działo się tu i teraz - w momencie komponowania utworów.

"Płyta o miłości, smutku, szaleństwie i radości. Muzyczna opowieść o tym jak bardzo jesteśmy słabi i silni zarazem, o tym jak wiele może dać nam otaczający nas świat, o tym jak wiele mogą dać nam ludzie, których spotykamy na swojej drodze. Opowieść o pragnieniach , marzeniach i rozterkach - muzyczna ilustracja "sinusoidy życia". - mówił Bartosz Dworak po premierze.

Mikstura osobowości powoduje, iż Bartosz Dworak Quartet to zespół prawdziwie intrygujący. Materia muzyczna jaką prezentują jest przestrzenna i wielobarwna, wyrasta z jazzu maintreamowego ale przeradza się w osobliwy modern-jazzowy wytwór, z subtelną nutką polskiego folkloru.
BDQ (Bartosz Dworak Quartet), tworzą znakomici muzycy jazzowi, którzy koncertowali już w wielu krajach na świecie. Jego założycielem jest Bartosz Dworak, laureat licznych nagród w konkursach i na festiwalach jazzowych, w tym m.in: w kategoriach solowych - Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie im. Zbigniewa Seiferta (2014), Pierwsze Miejsce podczas Festiwalu Jazz Contest (2011) oraz z kwartetem - Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Jazz Juniors (2013). Bartosz otrzymał także stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015) oraz Miasta Krakowa (2016).

CO? – Bartosz Dworak Quartet
KTO? – Bartosz Dworak, Piotr Matusik, Jakub Dworak, Szymon Madej
GDZIE? – Cofeina Cafe, Sucha-Beskidzka
KIEDY? – 21/04/2018, 20:00