Babskie Granie - Ilona Damięcka / Francesca Bertazzo Hart

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Klub Żak, Gdańsk
Data: 
07.02.2015
Godzina: 
20:00

7-go lutego, w gdańskim klubie Żak startuje czwarta odsłona Babskiego Grania, które zwyczajowo otwiera kolejną edycję Festiwalu Jazz Jantar. Pierwszym koncertem tegorocznej edycji będzie wystąpi pianistki i wokalistki Ilony Damięckiej, która zaprosiła do współpracy Włoszkę Franceskę Bertazzo Hart (wokalistkę i gitarzystkę). Specjalnie na Babskie Granie przygotowały program z utworami genialnego pianisty Theloniousa Monka. Artystki przygotują także utwory z repertuaru Billie Holiday, jako że w tym roku przypada 100 rocznica urodzin Billie.

Francesca Bertazzo Hart w 1997 roku ukończyła wokalistykę jazzową na Instytucie C.P.M. w Mediolanie, w 1997 roku wyjechała do USA i mieszkała tam przez 4 lata śpiewając w nowojorskich klubach i biorąc udział w wielu festiwalach jazzowych w całej Ameryce. Śpiewała w Orkiestrze Ronald Westray prowadzoną przez Wyntona Marsalis’a, w Jason Lindner Big Band grając ze znakomitymi muzykami takimi jak Antonio Hart, Mark Turner and Greg Tardy oraz gospelowym zespole Look and live prowadzonym przez Richarda D’Abreu. W ostatnich latach współpracuje z wieloma muzykami włoskiej sceny jazzowej takimi jak: Robert Bonisolo, Gianni Cazzola, Riccardo Zegna, Ares Tavolazzi, Massimo Manzi, Fabrizio Bosso. Uczy w szkole Thelonious Monk Jazz School w Vicenzy, w George Gershwin Jazz Music w Padwie i w Weronie w konserwatorium jazzowym. Francesca Hart jest wszechstronną artystką zdolną połączyć wokalne eksperymenty, improwizacje i bebopowe improwizacje na podstawie standardów jazzowych. Jedna z jej największych zdolności to śpiewanie i improwizacja skatem, co pozwoliło jej na stanie się jedną z najlepszych włoskich jazzowych wokalistów.

Ilona Damięcka - pianistka, wokalistka, kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej – Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Laureatka Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy w Słupsku w 1999 roku – III nagroda za utwór „Bossa For Bosa” do tekstu Andrzeja Schmidta. Ilona Damięcka współpracowała z takimi muzykami jak: Eric Allen, Tyler Hornby, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Przemek Dyakowski, Piotr Baron, Maciej Grzywacz. Pianistka wykonuje przede wszystkim kompozycje własne oraz wokalne standardy jazzowe.

CO? –  Babskie Granie 2015 - dzień 1
KTO? – Eric Allen, Francesca Bertazzo Hart, Ilona Damięcka, Paweł Urowski, Eric Allen 
GDZIE? – Klub Żak, Gdańsk
KIEDY? – 07/02/2015, 20:00
BILETY?:
13 zł – I pula / 23 zł - II pula – zniżka na Kartę Dużej Rodziny
15 zł – I pula / 25 zł – II pula – zniżka dla studentów, uczniów, seniorów
20 zł – I pula / 30 zł – II pula – zniżka na Kartę do Kultury
25 zł – I pula / 35 zł – II pula
(I pula w sprzedaży do ostatniej niedzieli przed danym koncertem)