Avant Art Festival Warszawa: Piernikowski / Babyfather

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Grizzly Gin Bar, Warszawa
Data: 
06.10.2017
Godzina: 
20:00

6 października, w Grizzly Gin Bar, w Warszawie, w ramach 1. Avant Art Festival Warszawa wystąpią Robert Piernikowski i Babyfather.

Po zasłużonym sukcesie Synów, Robert Piernikowski powraca do odsłony solowej, dialektyczne rozwijającej formułę wspomnianego duetu. To jej swoisty rewers / uzupełnienie: dubowe/ciężarowe inspiracje ustąpiły miejsca chłodnym, syntezatorowym pasażom, ze znaczącymi elementami zawieszenia w brzemiennej ciszy pomiędzy. Twórczość niezwykle osobista, bez zbędnego baroku, podana w sposób bezpośredni i oszczędny; poszukiwania personalnego i pokoleniowego, przyszłościowego azymutu w melancholiach miejskich ruin.

Dean Blunt pojawia się na scenie AAF po raz trzeci – w nowej odsłonie, z udziałem DJ Seth a.k.a Escrow, na pozór zbliżonej do tradycyjnego hip-hopu, a jednak w swoim konceptualizmie przewyższającej dotychczasowy dorobek artysty. Niespiesznej, nasączonej polityczną atmosferą UK AD 2017 narracji towarzyszą tu uproszczone do kości struktury, ciężkie i zdubowane beaty, z mocnymi interwencjami sampli, hałasów, przesterów i innej maści późnokapitalistycznych wtrętów. Nastroje wczesnego poranka po ciężkiej nocy w upadającej metropolii – syreny karetek, krzyk i dźwięk tłuczonego szkła da się tu jednak bardziej wyczuć niż usłyszeć.

CO? – 1. Avant Art Festival Warszawa: Piernikowski / Babyfather
KTO? – Robert Piernikowski / Dean Blunt, DJ Seth
GDZIE? – Grizzly Gin Bar, Warszawa
KIEDY? – 06/10/2017, 20:00
BILETY? – 40 pln / 30 pln