Atom String Quartet premierowo w orkiestrowych aranżacjach

Zdjęcie: 
Miejsce: 
scena GALERII EL, Jazzbląg Festiwal, Elbląg
Data: 
20.07.2013
Godzina: 
18:00

Już w sobotę, 20 lipca zdobywcy dwóch Fryderyków – jazzowy kwartet smyczkowy ATOM STRING QUARTET po raz pierwszy wykona swoje kompozycje w aranżacji na kwartet i orkiestrę kameralną. Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu Jazzbląg, a na scenie zespołowi towarzyszyć będzie Elbląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Marka Mosia.

 

W programie znajdą się sztandarowe kompozycje członków zespołu, min.: Manhattan Island Mateusza Smoczyńskiego, Iława Krzysztofa Lenczowskiego, Too Late Michała Zaborskiego, a także premierowa kompozycja Dawida Lubowicza Za wcześnie, wszystkie w aranżacjach samych kompozytorów.

ATOM STRING QUARTET jest jednym z nielicznych na świecie i pierwszym w Polsce kwartetem smyczkowym grającym jazz. Ten powstały w 2009 r. zespół od początku swojej działalności otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in.: Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej, „Złote Gęśle” na XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W czerwcu 2011roku ukazała się płyta Fade in, która została nagrodzona Fryderykiem w kategorii „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”. W roku 2012 nakładem wytwórni Kayax ukazał się kolejny album – Places, który otrzymał nagrodę „Fryderyk” w kategorii: „Album Roku – Muzyka Jazzowa”. Atom String Quartet w 2012 roku otrzymał także nominację w kategorii „Artysta Roku – Muzyka Jazzowa”.

 

Zespół Atom String Quartet najlepiej scharakteryzował Jan „Ptaszyn” Wróblewski, mówiąc: "Czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu!"

 

Atom String Quartet tworzą skrzypkowie – Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista – Michał Zaborski oraz wiolonczelista – Krzysztof Lenczowski.

 

Koncert odbędzie się w ramach Festiwalu Jazzbląg o godzinie 18:00 na scenie GALERII EL w Elblągu.

 

www.atomstringquartet.com