Atom String Quartet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note Jazz Club, Poznań
Data: 
23.05.2014
Godzina: 
20:00

W najbliższy piątek, 23 maja, o godzinie 20:00 w Blue Note Jazz Club w Poznaniu zagra Atom String Quartet, czyli, cytując Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego, : "Czterech najsympatyczniejszych rzępajłów z siłą rażenia adekwatną do nazwy zespołu!"

Atom String Quartet to wiodący polski zespół jazzowy oraz jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych na świecie. Od momentu zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej zespół stale gości na największych europejskich festiwalach muzycznych.

W 2011 roku ukazała się płyta „Fade In”, która zdobyła nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii „Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku”.

Kolejny album – „Places” – wydany w 2012 roku otrzymał Fryderyka w kategorii: „Album Roku – Muzyka Jazzowa”. Ponad to Atom String Quartet otrzymał Grand Prix Stowarzyszenia „Melomani” w kategorii Nowa Nadzieja oraz Złote Gęśle na XV Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”.

W programie koncertu znajdą się autorskie utwory muzyków Atom String Quartet z obu ich płyt, a także kilka nowych kompozycji.

CO? – Atom String Quartet
KTO? - Krzysztof Lenczowski, Dawid Lubowicz , Mateusz Smoczyński, Michał Zaborski
GDZIE? – Blue Note Jazz Club, Poznań
KIEDY? - 23/05/2014, 20:00
BILETY? – 45 zł w przedsprzedaży / 60 zł w dniu koncertu