Arturo Sandoval

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Kijów.Centrum, Kraków
Data: 
17.02.2017
Godzina: 
20:00

17-go lutego w krakowskim Kijów.Centrum, wystąpi Arturo Sandoval - kubański trębacz i pianista jazzowy. Zdobywca 10 statuetek Grammy oraz 6-krotny zwycięzca Billboard Music Awards.

Protegowany legendarnego mistrza jazzu – Dizzy’ego Gillespie. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 12 lat od nauki podstaw teorii muzyki i gry na perkusji. Bardzo szybko poczuł i wsiąknął w klimat świata jazzu. Od tego czasu stał się jednym z najbardziej uznanych w świecie prowodyrów trąbki jazzowej i flugelhornu, zyskał sławę także jako artysta klasyczny, pianista i kompozytor.

Jest jednym z najbardziej dynamicznych i żywiołowych muzyków naszych czasów. Odzwierciedleniem znajdujemy w mnogości prestiżowych nagród, które zostały mu przyznane. Sandoval został wyróżniony 10 nagrodami Grammy, nominowany był 19 razy. Otrzymał także 6 statuetek Billboard Awards i nagrodę Emmy. Albumy nagrodzone Grammy: Dear Diz (Everyday I think of you) oraz Como yo te siento są dostępne niemal na całym świecie.
W 2013 z rąk prezydenta Baracka Obamy został uhonorowany Medalem Wolności – najwyższym odznaczeniem cywilnym dla obywateli USA, mających wybitny wkład w dziedzinie bezpieczeństwa, pokoju światowego, kultury, jak również innych znaczących dokonań w sferze publicznej lub prywatnej.
Sandoval był członkiem-założycielem nagrodzonej Grammy grupy Irakere, której wybuchowa mieszanka jazzu, muzyki klasycznej, rocka i tradycyjnej muzyki kubańskiej wywołała sensację w nurcie rozrywki. W 1981 zakończył współpracę z Irakere by stworzyć swój własny zespół, który zebrał entuzjastyczne pochwały od krytyków i publiczności na całym świecie.

Arturo Sandoval jest również uznanym muzykiem klasycznym, regularnie występuje z czołowymi orkiestrami symfonicznymi z całego świata. Arturo skomponował "Koncert na trąbkę i orkiestrę", który można usłyszeć na "Arturo Sandoval:" Classical Album”.
Wszechstronność trębacza  można usłyszeć na nagraniach z Dizzy Gillespie, Woody Hermanem, Woody Shaw, Michelem Legrand, Joshem Groban, Tony’m Bennettem, Billem Conti, Frankiem Sinatrą, Paulem Anką, Rodem Stewartem, Alicią Keys  i wieloma innymi.
Bilety do nabycia od początku grudnia w cenie 120 zł i 150 zł w Biurze Organizatora przy ul Karmelickiej 52/1 oraz na ticketpro.pl, biletywkrakowie.pl i w punktach InfoKraków przy ul. Jana 2.
W cyklu Świat Wielkiej Muzyki wystąpią Chick Corea Trio oraz Ivo Pogorelich szczegóły wkrótce na stronie organizatora.

CO? – Arturo Sandoval
KTO? –  Arturo Sandoval Sextet
GDZIE? – Kijów.Centrum, Kraków
KIEDY? – 17/02/2017, 20:00
BILETY? – 120 zł / 150 zł