Art of Improvisation: Katie Duck & Mary Oliver

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Centrum Kultury Agora, Wrocław
Data: 
10.06.2016
Godzina: 
20:00

10-go czerwca, w Centrum Kultury Agora, w ramach tegorocznej edycji festiwalu Art of Improvisation, wystąpi duet Katie Duck i Mary Oliver. 

Katie Duck jest tancerką, choreografką i doświadczoną nauczycielką. W 1976 roku przeniosła się z ojczystych Stanów Zjednoczonych do Amsterdamu. Od tamtej pory występowała i uczyła tańca w Europie, USA, Azji, Nowej Zelandii i Południowej Ameryce. Katie Duck współpracowała z wieloma muzykami, występowała w duetach i zespołach z takimi artystami jak  Derek Bailey, Han Bennink, Ernst Reijseger, Tristan Honsinger , Mary Oliver, Sean Bergen, Alfredo Genovesi czy Michael Moore. Stworzyła artystyczny projekt MAGPIE, który z czasem przerodził się w organizację wspierającą młodych artystów. Aktualnie uczy w AHK Hoge School voor de Kunsten w Amsterdamie.

Mary Oliver - skrzypaczka, wirtuoz i teoretyk. Podobnie jak Katie Duck wyjechała z USA do Amsterdamu.  Związana z Instant Composers Pool, jest jedną z ważniejszych postaci amsterdamskiej sceny  improwizowanej oraz znaczącą artystką na scenie międzynarodowej. Wykonuje też współczesne kompozycje, grała premiery utworów takich kompozytorów jak m.in. Richard Barrett, John Cage, George E. Lewis czy Iannis Xenakis. Oliver współpracowała z takimi muzykami jak Han Bennink, Mark Dresser, Tristan Honsinger, Joëlle Léandre, George E. Lewis, Andy Moor, Evan Parker. Zajmuje się również improwizacją w ramach działalności badawczej - obroniła doktorat z teorii
i praktyki muzyki improwizowanej na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego.

CO? – Art of Improvisation Creative Festival 2016: Katie Duck & Mary Oliver
KTO? –  Katie Duck, Mary Oliver
GDZIE? – Centrum Kultury Agora, Wrocław
KIEDY? – 10/06/2016, 20:00
BILETY? – 20 PLN – THE EX, 15 PLN – pozostałe koncerty
KARNETY? – 60 PLN – przedsprzedaż  / 80 PLN – od 1 dnia festiwalu