ARSZYN / OLGIERD DOKALSKI

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pardon To Tu, Warszawa
Data: 
10.06.2013

ARSZYN / OLGIERD DOKALSKI

Arszyn - elec.
Olgierd Dokalski - trąbka

Spotkanie tych dwóch muzyków zainicjował zeszłoroczny koncert pt. "Arszyn/Duda" z znakomitym saksofonista Tomasz Duda. Po tym koncercie drogi narodziła się idea spotkania Arszyna z Olgierdem Dokalskim.

Krzysztof Topolski aka Arszyn elektroakustyczny improwizator, autor soundartowych projektów, perkusista. W jego pracy kluczowe pojęcia to noise i soundscape. Interesują go poszukiwania w sferze perkusji oraz live electronic, muzyka improwizowana i elektroakustyczna, komponuje przy użyciu komputera oraz tworzy instalacje dźwiękowe. Organizuje prezentacje i wykłady poświęcone muzyce współczesnej i sztuce dźwięku oraz prowadzi warsztaty. Publikował swoją muzykę w takich wytwórniach jak, Sangoplasmo, Post_Post, Nefryt, Monotype, Audiotong, Sqrt, Lado Abc, Plg, Konkretourist. W roku 2009 wraz z Mariuszem Warasem stworzył instalację Fabryka w CSW "Znaki Czasu" w Toruniu, a także prezentował utwór Folk Science jako część projektu Pandemonium w AC Institute [Direct Chapel] w Nowym Yorku.
Był stypendystą Museums Quartier w Wiedniu (2004), Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2007-2010), oraz Fundacji Wyszehradzkiej w Galerii Skolska 28 w Pradze (2011). Brał udział w wielu festiwalach : Unsound, Line_in : Line_out, Wien Modern ’03 , Stimul '05 , Echofluxx '11, Prague, Jazz and Experimental Music from Poland, '11 i '12, London. Grał na perkusji w zespołach: Kobiety oraz Ludzie. Współpracuje, współpracował lub występował okazjonalnie z takimi artystami, kuratorami lub grupami jak : Mariusz Waras, Laurenz Theinert, Daniel Muzyczuk, Michał Libera, Piotr Kurek Tomasz Duda, M.bunio.S, Emiter, Thomas Lehn, Andrew Sharplay, Mikołaj Trzaska, free103point9, Wojtek Mazolewski, Ania i Adam Witkowscy, Lukas Jiricka, Tomasz Ziętek, Martin Blazicek, XV Parowek, Tianna Kennedy, Damian Catera, Łukasz Ciszak, Columbus duo, Paulus, Łukasz Kos, Michał Borczuch, Mazzoll, Tomek Kopcewicz, Dagna Sadkowska, Michał Górczyński, Teatr Amareya, Dźwiękospacery

Olgierd Dokalski muzyk, gnostyk, cybernetyk. Urodzony w Warszawie. Gra na trąbce. Samouk. Muzycznie mocno związany z kulturą Europy Środkowo-Wschodniej. Aktywna postać na warszawskiej scenie muzyki improwizowanej. Olgierd Dokalski tworzy oprawy muzyczne do przedstawień teatralnych i filmów oraz współpracuje z renomowanymi artystami i muzykami z kraju i z zagranicy. O jego muzyce w samych superlatywach wypowiadają się Michael Gira (Swans) i Nils Petter Molvaer. Prowadzi kwintet Daktari, kwartet nor cold (polsko-belgijsko-izraelski kolektyw odtwarzający we współczesnym kontekście muzycznym sefardyjskie pieśni z bałkanów z początku XX wieku), współtworzy zespoły kIRk, Altona i Jan Czapla. Obecnie zajmuje się głównie swoim trio, z którym pracuje nad projektem translacji teorii Przestrzeni Filmowej Poza Kadrem (autorstwa Grzegorza Królikiewicza) na pole muzycznej performatyki.

Pardon To Tu, g. 20:30

bilety: 15zł