AOI CF: Szuszkiewicz / Zemler

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Centrum Kultury AGORA, Wrocław
Data: 
22.06.2014
Godzina: 
18:30

22-go czerwca, trzeciego dnia wrocławskiego festiwalu Art of Improvisation wystąpią Kamil Szuszkiewicz i Hubert Zemler. 

Szuszkiewicz i Zemler współpracują od wielu lat. Jako duet nagrali w 2007 epkę "Detrytus" i zagrali liczne koncerty, niektóre z gościnnym udziałem m.in. Tadeusza Sudnika i Piotra Zabrodzkiego. Są członkami podziemnego warszawskiego kwartetu Kapacitron i międzynarodowej eksperymentalnej grupy Arturasa Bumsteinasa Works And Days.

Kamil Szuszkiewicz - trębacz i autor muzyki związany z warszawską sceną niezależną, cenioną za wielogatunkowość i brak ortodoksji. Na swojej drodze twórczej miał szczęście spotkać tak wyjątkowe postaci jak Jan Jelinek, Marcin Masecki, Władysław Jagiełło, Tadeusz Sudnik, Ziv Ravitz, Adama Kamissoko, Fred Frith, Ray Dickaty, Arturas Bumsteinas, Wojtek Traczyk, Sobura, Piotr Bejnar, Piotr Pawlak, Wolfram, Macio Moretti, Piotr Zabrodzki, Hubert Zemler, Baaba, Janek i jego Combo i wiele innych. W 2011 wydał autorską płytę "Prolegomena". W drugiej połowie 2014 ukaże się kolejna.

Hubert Zemler - perkusista o akademickim wykształceniu, doskonale czujący się w świecie muzyki improwizowanej. Ciągle poszukujący, konsekwentnie podążający swoją drogą wytworzył własne, oryginalne brzmienie, poparte niespotykaną wrażliwością, pomysłowością i niebywałą techniką gry. Jego wielokierunkowe zainteresowania muzyczne pozwalają mu zarówno na występy na perkusji solo jaki i kooperację z artystami z bardzo wielu, często odległych kręgów muzycznych. Współpracuje miedzy innymi z Piotrem Kurkiem w projekcie "Piętnastka", Duetem Sza/Za i współtworzy trio Horny Trees. Ponadto koncertuje i nagrywa z zespołami Babadag, Frozen Bird, Neurasja, incarNations, Natu, The Saintbox. Koncertuje również solo. Jesienią 2012 roku, nakładem oficyny wydawniczej LADO ABC ukazała się jego solowa płyta "Moped". Kolejna jest obecnie w fazie produkcji.

KTO? – Kamil Szuszkiewicz i Hubert Zemler
GDZIE? – Centrum Kultury AGORA, Wrocław
KIEDY? - 22/06/2014, 18:30
BILETY? – 12/16 zł