Anna Gadt Quartet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
12/14 Jazz Club, Warszawa
Data: 
23.10.2015
Godzina: 
19:30

Anna Gadt - charyzmatyczna wokalistka, w której głosie słychać nostalgię i tęsknotę, wspierana jest przez trio RGG wystąpi w 12/14 Jazz Club, w Warszawie.

Gadt jako kompozytorka i autorka tekstów, poza dźwiękami i słowem środków wyrazu poszukuje przede wszystkim w barwie, ciszy i przestrzeni. Wyraża siebie poprzez szeroko pojętą muzykę improwizowaną, w której spontaniczność i wolność wypowiedzi są celami nadrzędnymi. Anna Gadt to niespokojny duch wypowiedzi poszukujący formy wypowiedzi poprzez słowo, dźwięk a zwłaszcza ciszę. W swojej muzyce intrugująco oscyluje pomiędzy śpiewem, szeptem i opowiadaniem. Improwizując nie boi się używać głosu w sposób nietypowy.

Doceniona przez Billy Harpera, w 2006 roku otrzymała nagrodę główną podczas międzynarodowego konkursu wokalistów jazzowych: Jazz Struggle.
W 2008 roku ukazała się Jej debiutancka płyta: Na mojej drodze (4ever Music/Warner), którą zwróciła na siebie uwagę krytyków i publiczności. Płyta przyniosła nominację do nagrody Fryderyk w kategorii: Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku i wiele koncertów w kraju m.in.: podczas Szczecin Music Fest, gdzie rozpoczynała swoim występem koncert Suzanne Vega. Wielokrotnie uczestniczyła się w projektach zagranicznych, m.in w ramach: Blueboat Jazz Festiwal, Saulkrasti Jazz Festiwal, Montenegro Jazz Festival.

Pod koniec 2013 ukazała się płyta "Breathing". Album wypełnia dziesięć autorskich kompozycji artystki oraz zaskakująca interpretacja tekstu Mirona Białoszewskiego - "Liryka Śpiącego" do muzyki Macieja Garbowskiego. W całości przenikają się słowiańska melancholia i skandynawski nastrój kojarzony z płytami monachijskiej wytwórni ECM. Muzycy towarzyszący artystce to znane jazzowej publiczności trio RGG.

CO? – Anna Gadt Quartet
KTO? – Anna Gadt, Krzysztof Gradziuk, Maciej Garbowski, Łukasz Ojdana
GDZIE? - 12/14 Jazz Club, Warszawa
KIEDY? – 23/10/2015, 19:30
BILETY? – 100 zł