ANNA GADT

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Radio dla Ciebie
Data: 
12.04.2012

ANNA GADT

autorski materiał zapowiadający kolejną płytę

Anna Gadt - voc.

Maciej Garbowski - double bass 

Łukasz Ojdana - piano

Krzysztof Gradziuk - drums

ANNA GADT (właściwie Ania Stępniewska) wokalistka, którą fascynuje szeroko pojęta muzyka improwizowana. Na scenie niespokojny duch. Wciąż szukająca inspiracji w słowie, w dźwiękach i w ciszy. W 2008 roku ukazała się Jej debiutancka płyta: Na mojej drodze (4ever Music/Warner), za którą otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii: Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. Płyta przyniosła wiele koncertów w kraju m.in.: podczas warszawskiego festiwalu Jazz Forum "Ci, na których liczymy" a także w ramach Szczecin Music Fest, gdzie rozpoczynała swoim występem koncert Suzanne Vega. W 2010 roku pojawiła się jej druga płyta - "Still I Rise", bardzo dobrze przyjęta zarówno przez publiczność jak i krytyków. Album zaowocował m.in. koncertem w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Trójce.
Do najważniejszych osiągnięć zalicza udział w projektach zagranicznych, m.in w ramach: Blueboat Jazz Festiwal i Saulkrasti Jazz Festiwala a także zwycięstwo w międzynarodowym konkursie - Jazz Struggle. Nagrodę główna jest tym cenniejsza, iż wręczał ją przewodniczący jury - Billy Harper.
Jej piosenka "Na Pustyni" została włączona do koncertu w hołdzie ofiarom katastrofy smoleńskiej z 2010 r. Koncert "Jednego Serca" odbył się w Teatrze Wielkim, a Gadt wystąpiła m.in. obok Jona Lorda i Krzesimira Dębskiego. Gościnnie pojawia się również w sekstecie Włodzimierza Nahornego. Blisko związana z festiwalem Voicingers a także z jazzową formacją wokalną - Jazz City Choir. Od października do lipca również pedagog uznawanego za prestiżowy Instytutu Jazzu w Katowicach.

Radio dla Ciebie, godz. 19:00