Alicja Kubica - Tribute to Billie Holiday

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Pick&Roll Club, Sopot
Data: 
03.12.2011

Alicja Kubica - Tribute to Billie Holiday

Alicja Kubica - vocal
Maciej Sikała - saksofon
Cezary Paciorek - fortepian, aranżacje
Roman Ślefarski - perkusja
Tomasz Nowik - kontrabas

Alicja Kubica to wokalistka, o ciekawym, jazzowym feelingu, zafascynowana stylistyką Billie Holiday, Joni Mitchell, Shirley Horn poszukuje jednak własnego stylu, śpiewa po swojemu, a angielski, który jest językiem najbardziej melodyjnym dla jazzu i drugim językiem wokalistki pozwala jej w sposób niezwykle naturalny i swobodny wyrażać siebie w muzyce. Podczas koncertu będzie można usłyszeć ciekawe aranżacje i interpretacje: Body and Soul, God Bless the Child, Loverman, Billie's Blues, The Man I Love, Black Coffee, Embraceable You, We'll Be Together, Summertime.

Koncertowi towarzyszyć będzie wernisaż jazzowych fotografii Alicji Kubicy, dla której fotografia jazzowa stała się nową pasją. Jest ona autorką kilkunastu zdjęć zamieszczonych w książce "Jazzowisko Trójmiasta" , między innymi umieszczonego na okładce książki zdjęcia reprezentującego całe środowisko jazzowe Trójmiasta Macieja Sikały.
Koncert zapowie Stanisław Danielewicz - autor książki "Jazzowisko Trójmiasta. Historia jazzu w Gdańsku, Gdyni i Sopocie 1945-2010".
Książkę będzie można nabyć na miejscu wraz z dedykacją autora.

,,Jazzowisko Trójmiasta..." to niewątpliwie cenna publikacja na polskim rynku wydawniczym. Żaden pisarz nie stworzył dotąd książki, która obszernie opisywałaby środowisko jazzowe Gdyni, Gdańska i Sopotu. Chociaż książka ta jest efektem wieloletnich badań, to jednak błyskotliwy sposób przekazu odbiega od typowych opracowań naukowych i monotonnych studiów specjalistycznych. To nie jest tylko chronologiczna opowieść o uczestnikach Jazzowiska, ale swego rodzaju niezwykła tkanina. Autor splótł ją misternie z faktów historycznych oraz prasowych recenzji płyt, wywiadów z muzykami, sprawozdań z koncertów w klubach i podczas festiwali.

Bogactwo i różnorodność przywoływanych materiałów źródłowych pozwalają czytelnikowi zaoszczędzić czasu na wertowanie ogromnej liczby gazet zarówno muzycznych, jak i lokalnych w poszukiwaniu wiadomości o trójmiejskim jazzie od 1945 do 2010 roku. Niewątpliwym atutem książki są zdjęcia m.in. uczestników Jazzowiska, artykułów przywoływanych w tekście, a nawet programów i afiszy koncertowych. Rozbudowany spis treści oraz indeks nazwisk umożliwiają szybkie odnalezienie potrzebnych informacji.

Pick&Roll Club, godz. 20:00

bilety: 15 pln