Algorhythm

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Wolskie Centrum Kultury , Warszawa
Data: 
30.05.2020
Godzina: 
20:00

Otwarte podejście do improwizacji. Melodyjne frazy, nieoczywista rytmika, łaczenie różnych idei, stylów muzycznych i osobowości. Matematyka i metafizyka – mathcore. Grupa Algorhythm wystąpi 30 maja w Wolskim Centrum Kultury.

Zespół Algorhythm powstał w 2013 roku. Ma na swoim koncie dwie płyty: „Segments” (2015) i „Mandala” (2017). W roku 2018 zespół został nominowany do nagrody Akademii Fonograficznej FRYDERYK w kategorii Jazzowa Płyta Roku za album „Mandala”. Jedyna stałą tworczości Algorhythmu są zmiany. Sama zaś nazwa zespołu to słowo – symbol. Odnosi się do pojęcia algorytmu, ktory jest codziennie stosowany we wszystkich dziedzinach współczesnego życia. Tak też muzyka gdańskiego kolektywu oddaje codzienne emocje i myśli współczesnego człowieka.

Na płycie Termomix  zespół występuje jako zelektryfikowany kwartet, a nie jak dotychczas - akustyczny kwintet. Personalne zmiany w grupie są inspiracją do obrania nowej, nieznanej ścieżki, która rodzi koncepcję zespołu, jako wielozadaniowej, synergicznej maszyny. W ten sposob “Termomix" zakreśla nowe na polskiej scenie jazzowej granice, gdzie jazz, elektronika, muzyka improwizowana, post-rock czy mathcore stają się wspólnym narzędziem do budowania ewoluującego i oryginalnego brzmienia. Jeszcze większa rezygnacja z solowego charakteru instrumentów na rzecz kolektywności, prowadzi do uzyskania nad wyraz eklektycznego, a jednocześnie wspólnego tonu, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Szerokie instrumentarium, różnorodne techniki produkcji, zmienność brzmienia i w końcu komunikatywne tematy, to tylko niektóre z cech nowego wydawnictwa w katalogu Alpaka Records, który zdecydowanie kierowany jest do poszukującego słuchacza. Na potrzeby albumu i projektu okładki powstała również rzeźba - maszyna (wykonana przez artystkę Aleksandrę Józefów) symbolizująca tytułowy “Termomix”.

CO? – Algorhythm
KTO? – Emil Miszk, Piotr Chęcki, Szymon Burnos, Sławek Koryznoaweł Szamburski, Paweł Szpura, Mark Tokar
GDZIE? – Wolskie Centrum Kultury , Warszawa
KIEDY? – 30/05/2020; 20:00
BILETY? – 20 zł / 25 zł