Akwarium Jazz Club - otwarcie

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Jazz Club Akwarium, Skwer Hoovera, Warszawa
Data: 
01.06.2017
Godzina: 
19:00

Już dziś, 1-go czerwca, po 15 latach nieobecności na mapie Warszawy, flagowy klub Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego – Akwarium Jazz Club otwiera swój letni ogródek na Skwerze Hoovera. Z tej okazji wystąpią Piotr Rodowicz – aktualnego Prezesa Zarządu Głównego PSJ oraz Zbigniew Namysłowski – Honorowego Prezesa PSJ.

Po czterdziestu latach od otwarcia Jazz Clubu AKWARIUM, PSJ przystąpiło do reaktywacji legendarnego warszawskiego klubu jazzowego. W latach siedemdziesiątych Polskie Stowarzyszenie Jazzowe podjęło działania zmierzające do otwarcia w Warszawie klubu jazzowego z prawdziwego zdarzenia. Początkowo PSJ firmowało Klub Muzyczny Maxim na Złotej, wówczas Kniewskiego. Nie było to jednak wymarzone miejsce. Dopiero w 1977 roku, dzięki zaangażowaniu Stanisława Cejrowskiego, Stowarzyszenie uzyskało prawo do dysponowania lokalem po kawiarni Barbara w piętrowym pawilonie przy ulicy Emilii Plater 49. Początkowo miało go dzielić z lokalem gastronomicznym PSS Społem, ostatecznie jednak udało się uzyskać zgodę na samodzielną działalność. 26 kwietnia 1977 roku, koncert zespołu Mainstream zainaugurował działalność Jazz Clubu AKWARIUM. Klub działał w tym miejscu do 2000 roku, jednak od 1990 roku bez udziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

W czterdzieści lat po otwarciu historycznego Jazz Clubu AKWARIUM, 26 kwietnia 2017 roku, Polskie Stowarzyszenie Jazzowe podpisało umowę najmu lokalu znajdującego się na Skwerze Hoovera w Warszawie. Reaktywacja Jazz Clubu AKWARIUM stała się faktem. Otwarcie klubu stało się możliwe dzięki współpracy PSJ ze spółką Akwarium WAPSTAP należącą do byłego dyrektora generalnego Festiwalu Jazz Jamboree – Pawła Marii Kwiatkowskiego i jego wspólników. Uroczyste otwarcie klubu planowane jest na 1 września 2017, jednak od 1 czerwca swoje podwoje otwiera ogródek klubu Akwarium.

CO? - Robert Lewandowski
KTO? – Piotr Rodowicz, Mark Waggoner, Kazimierz Jonkisz, Tomasz Grzegorski, Borys Janczarski, Zbigniew Namysłowski 
GDZIE? – Jazz Club Akwarium, Skwer Hoovera, Warszawa
KIEDY? – 01/06/2017, 19:00
BILETY? – wstęp wolny