AKIKO (Japonia) & Marcin Olak Trio / RCK Pro Jazz Festiwal

Zdjęcie: 
Miejsce: 
scena plenerowa RCK, Kołobrzeg
Data: 
03.08.2013
Godzina: 
18:00

Akiko, jedna z największych, najbardziej rozpoznawalnych twarzy nowego jazzu z Kraju Kwitnącej Wiśni. W jej repertuarze znajdziemy ponad 500 standardów jazzowych, ale Akiko jest śpiewaczką niezwykle uniwersalną. Niemal każda jej płyta to eksploracja innego muzycznego stylu. Pracowała ze znakomitymi producentami - Swing Out Sister, Tatsuo Sunaga, Yasuharu Konisi (ex:pizzicato five), Bugge Wesseltoft (Jazzland).
Swoje nagrania realizowała nie tylko w Japonii, ale i w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku, Rio de Janeiro i Oslo. Współpracuje z najlepszymi, ale sam też jest cenioną producentką  i autorką piosenek. Pracując nad swoimi płytami z wielką starannością dba o każdy element począwszy od doboru repertuaru a kończąc na szacie graficznej. Akiko kreuje swój własny styl, jest niezwykle intrygującą reprezentantką nowej ery japońskiego jazzu.

Marcin Olak Trio - jest jednym z najbardziej charakterystycznych polskich zespołów jazzowych. Wyróżnia się oryginalnym brzmieniem, tworzonym niemal wyłącznie przy pomocy żywych dźwięków instrumentów, jedynie z niewielkim udziałem elektroniki. Znak rozpoznawczy tria to połączenie jazzowej improwizacji z muzyką kameralną i gra na instrumentach akustycznych, których zwolennikiem jest Marcin Olak – jeden z nielicznych gitarzystów, grających jazz na gitarze klasycznej i akustycznej.