Adam Wendt & Friends

Zdjęcie: 
Miejsce: 
NOSPR, Katowice
Data: 
06.02.2018
Godzina: 
19:30

Adam Wendt pojawi się 6 lutego w katowiskim NOSPR. Na scenie towarzyszyć mu będą Wojciech Niedziela, Zbigniew Wrombel i Marcin Jahr.

Adam Wendt, saksofonista tenorowy, kompozytor, lider, pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach. W czasie studiów grał z zespołami Young Power, Alex Band i orkiestrą Wiesława Pieregorólki. Od 1985 do dziś jest członkiem grupy Walk Away, z którą koncertował w 15 krajach świata, zdoby wiele nagród i nagrał kilkanaście albumów. Współpracował m.in. z Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Krzesimirem Dębskim, Michałem Urbaniakiem, koncertował i nagrywał z Randym Breckerem, Mike`em Sternem, Erikiem Marienthalem, Frankiem Gambale. Prowadzi własne grupy: Adam Wendt & Friends, Adam Wendt Power Set, Adam Wendt Acoutic Set.

Wojciech Niedziela, pianista, kompozytor, pedagog. Profesor dr hab. Instytutu Jazzu AM w Katowicach. Występował i nagrywał z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Piotrem Wojtasikiem, Erykiem Kulmem, Michałem Kulentym, Lorą Szafran.

Zbigniew Wrombel, kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor aranżer. Absolwent AM w Poznaniu. Grał zespołach String Connection, Walk Away, Air Condition. Współpracował z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Krzesimirem Dębskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Jarkiem Śmietaną, Tomaszem Szukalskim, Piotrem Baronem, Keithem Dunnem, Ebem Daviesem, Jeanem-Paulem Bourellym.

Marcin Jahr, perkusista, pedagog. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AM w Katowicach. Karierę rozpoczął w 1987, grając w Kwintecie Jana Ptaszyna Wróblewskego, z kórym współpracuje do dziś. Koncertował i nagrywał z Jackiem i Wojciechem Niedzielami, Piotrem Wojtasikiem, Krysztofem Herdzinem, Ewą Bem, Leszkiem Kułakowskim oraz z Brandonem Furmanem i Garrisonem Fewellem.
Adam Wendt

CO? – Adam Wendt & Friends
KTO? – Adam Wendt, Wojciech Niedziela, Zbigniew Wrombel, Marcin Jahr
GDZIE? – NOSPR, Katowice
KIEDY? – 06/02/2018, 19:30
BILETY? – 30 PLN