ADAM BAŁDYCH QUARTET feat. Dana Hawkins

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Blue Note, Poznań
Data: 
28.10.2011

ADAM BAŁDYCH QUARTET feat. Dana Hawkins 

Adam Bałdych - violin

Dana Hawkins - percussion

Piotr Orzechowski - piano

Andrzej Święs - bass

Adam Bałdych zaczynał od grania muzyki klasycznej, jednak szybko skłonił się ku jazzowi. W wieku 16 lat został okrzyknięty „cudownym dzieckiem” i zaczął koncertować z wybitnymi polskimi i amerykańskimi muzykami w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, na Węgrzech, w Hiszpanii, Francji, Anglii i USA (m.in. z Urszulą Dudziak, Jimem Beardem, Monty Watersem, Grażyną Auguścik, Paulinho Garcia, Didier Labbe Quartet, NDR Big Band, Rene Van Helsdingenem, Miką Urbaniak, Piotrem Żaczkiem, Markiem Radulim czy Lulukiem Purwanto).

Sam jako swoje inspiracje wymienia: Rachmaninow i Guns&Roses, Miles Davis i Jimi Hendrix. Jest laureatem wielu polskich konkursów jazzowych, grał na największych festiwalach w kraju (JVZ Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą) oraz za granicą (JAK ART, JUBILAEI JAZZ FEST, EXPO), ma na swoim koncie udział w nagraniu kilkunastu płyt, komponuje też muzykę teatralną. Jego najnowsza płyta Magical Theatre dobyła wiele entuzjastycznych recenzji w Polsce i USA.

'Nazywają go Evil. Owszem, jest to przezwisko. W rzeczywistości, nie ma w nim nic złego, chociaż kilka razy na swoim nowym albumie, Magical Theatre, jego brzmienie sprawia wrażenie, jakby skrzypce płonęły żywym ogniem.(...) Jego prawdziwe imię – Adam Bałdych. Zapamiętajcie je dobrze, ponieważ nie zapomnicie muzyki, którą ten skrzypek kreuje' - Robert Sutton, JazzCorner News*

Blue Note, godz. 20:00

BILETY: 30 i 25 zł - miejsca siedzące
dostępne w: CIM, biurze klubu i www.bilety24.pl

*mat. organizatora