Adam Bałdych Imaginary Quintet

Zdjęcie: 
Miejsce: 
Studia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa
Data: 
22.05.2015
Godzina: 
20:30

Projekt Imaginary Quintet Adama Bałdycha, wykonuje utwory z jego dwóch ostatnich płyt nagranych dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ACT Music: „Imaginary Room” oraz „The New Tradition”. 22-go maja usłyszymy je w warszawskim Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego.

Kompozycje Bałdycha pokazują, że wiolinistyka jazzowa potrafi być zaskakująco nowoczesna, a sam Adam, pomimo młodego wieku, wyznacza nowe kierunki dla skrzypiec jazzowych. Adam Bałdych przełamuje wszystkie stereotypy na temat skrzypiec, a jego ekspresja i niezwykła kreatywność nie pozostawiają złudzeń dlaczego nazywany jest "Diabłem".

Adam Bałdych – skrzypek, kompozytor, urodzony 18.05.1986 w Gorzowie Wielkopolskim. Przez wielu krytyków uznawany jest za nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej oraz wirtuoza skrzypiec. W wieku 16 lat okrzyknięty "cudownym dzieckiem" szybko zaczyna koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje z wybitnymi artystami europejskimi w ramach różnych projektów artystycznych. Należy do prestiżowej Niemieckiej wytwórni fonograficznej ACT MUSIC, gdzie w czerwcu 2012 roku, wydał premierowy album "Imaginary Room" w towarzystwie m.in kontrabasisty Larsa Danielssona, pianisty Jacoba Karlzona czy trębacza Verneri Pohjoli. 30 maja 2014 roku ukazał się jego kolejny album dla ACT MUSIC nagrany w duecie z izraelskim pianistą Yaronem Hermanem, zatytułowany „The New Tradition”.

CO? - Adam Bałdych Imaginary Quintet
KTO? - Adam Bałdych, Paweł Tomaszewski, Michał Kapczuk, Maciej Kociński, Krzysztof Szmańda
GDZIE? - Studia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa
KIEDY? - 22/05/2015, 20:30
BILETY? - 40 zł